Питсбърг започна новия сезон с победа срещу шампионите

Крис Летанг вкара втория си гол 80 секунди след началото на продължението и донесе победа на Питсбърг със 7:6 срещу Вашингтон в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Филаделфия, Кълъмбъс и Айлъндърс също започнаха с по две точки в Столичната дивизия, в която единственият губещ освен Вашингтон се оказа Рейнджърс.

Летанг преодоля Брейдън Холтби при числено предимство за домакините и заби победната шайба в допълнителната част. В крайна сметка защитникът завърши срещата с три точки и изравни легендата Пол Кофи с 440, което е абсолютен рекорд в клубната история за бранител.

Джейк Гюнцел също се разписа два пъти, а Евгени Малкин завърши мача с гол и две асистенции. Дерик Брасар и Джейми Олексяк добавиха по едно попадение в първия мач на Питсбърг за новия сезон, а Мат Мъри спаси 30 удара на вратата си. Ти Джей Оши пък вкара два гола за шампионите в НХЛ, които надвиха Бостън със 7:0 в първия си мач.

Алекс Овечкин заби втората си шайба за сезона и общо 609-а в кариерата, с което изпревари Дино Чикарели на 18-о място във вечната ранглиста на реализаторите в НХЛ. Бруукс Орпик, Якуб Врана и Джон Карлсън също вкараха за Капс, които изравниха с попадения на Оши през 21 секунди малко преди финалната сирена на третата част.

Уейн Симъндс вкара два гола при победата на Филаделфия срещу Вегас с 5:2. Оскар Линдблом, Робърт Хаг и Скот Лафтън също се разписаха за Флайърс, които започнаха трети пореден сезон с победа. Брайън Елиът помогна с 23 спасявания пред 18555 зрители във Фили, докато Марк-Андре Флюри бе изпратен на пейката след пет гола от 16 изстрела.

Ню Йорк Рейнджърс, съперник на Питсбърг, Филаделфия и Вашингтон в Столичната дивизия, започна сезона с поражение с 2:3 срещу един от най-добрите отбори на запад - Нешвил. Пи Кей Събан вкара победния гол след изстрел от синята линия 3:28 минути след началото на последната част, а Пека Рине спря 34 удара на вратата си.

Ню Йорк Айлъндърс, също член на Столичната дивизия, победи с 2:1 Каролина. Валтери Филпула вкара първия гол за нюйоркчаните, а Джош Бейли добави победната шайба след 43 секунди игра в продължението. Клъмбъс пък започна сезона с 3:2 срещу Детройт, след като Артьоми Панарин беше точен в средата на допълнителната част.

Патрик Кейн се разписа след 38 секунди игра в продължението за победа на Чикаго с 4:3 срещу Отава. Алекс Дебринкет, Джонатан Тейвс и Брент Сийбрук също вкараха за Черните ястреби, а Кам Уорд спаси 22 шайби. В други мачове за деня Колорадо победи с 4:1 Минесота, Далас надви с 3:0 Аризона, а Уинипег се наложи с 5:1 над Сейнт Луис.