Черно море продължи мъката на Верея (видео)

Отборът на Черно море записа лесен успех с 4:2 над Верея в мач от 11-ия кръг на Първа професионална лига. Играчите на Илиан Илиев поведоха с четири гола, реализирани от Георги Илиев (24'), Георги Божилов (28', 71') и Радослав Василев (48'). В края на сблъсъка старозагорци стигнаха до две попадния, които бяха дело на Милан Вушурович (81') и Станислав Маламов (89').

С тази победа домакините събраха актив от 15 точки, което им отрежда шестото място във временното класиране. Играчите на Небойша Миличич пък остават на последната позиция с едва три пункта.

Първата интересна ситуация в срещата бе пред вратата на гостите. В 7-ата минута “моряците” разиграха добре топката, а от удобна позиция Георги Божилов стреля много силно, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 14-ата минута Божилов подаде фантастичен извеждащ пас към Мехди Фенуш, който обаче не успя да се възползва от него и прати топката встрани от вратата. Пропуските пред вратата на Верея продължиха. В 19-ата минута Радослав Василев шутира от близка дистанция, но Георги Георгиев изби в ъглов удар, а секунди по-късно и Мирослав Енчев се опита да открие резултата, но опитът му бе неточен.

Логичното се случи пет минути по-късно, когато Георги Илиев заби втория си гол в Първа лига през този сезон. Легендата на "моряците" получи пас от Мартин Минчев и с прецизен удар наказа Георгиев.

В 28-ата минута Верея допусна и втори гол на “Тича”. В автор на попадението се превърна Георги Божилов, който ознаменува активната си игра с попадение в мрежата на гостите от Стара Загора. Георги Илиев изпълни ъглов удар, а Божилов овладя с коляно в наказателното поле и от близo не остави шансове на Георги Георгиев.

Гостите отговориха с шут на Здравко Илиев, но Георги Китанов успя да се справи със ситуацията. В последните секунди на първата част Денислав Станчев нанесе удар с глава, но право в ръцете на Китанов.

В 48-ата минута талантите на “моряците” Мартин Костадинов и Мартин Минчев разиграха отлично топката по десния фланг. Крилото на Черно море проби и центрира право на главата на Радослав Василев, който от близка дистанция вкара първия си гол в срещата.

Антон Огнянов пробва късмета си с удар от фаул, но опитът му се отби в стената.

В 71-ата минута Георги Божилов наказа груба грешка на Георги Георгиев. Атакуващият футболист на домакините се разписа с глава. Той се възползва от доброто центриране на Васил Панайотов.

Гостите стигнаха до попадение, което бе дело на Милан Вушурович, който се разписа с глава в 81-ата минута. Нападателят се оказа най-съобразителен в наказателното поле и без проблем засече центрирането на Станислав Маламов.

Минута преди края на редовното време резервата Станислав Маламов вкара втори гол във вратата на Георги Китанов.

В 90-ата минута Вушурович можеше да вкара втория си гол. Нападателят се справи с Хасани в наказателното поле и шутира, но коженото кълбо се отби в напречната греда. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Тича".

В следващия кръг играчите на Илиан Илиев гостуват на Ботев (Пловдив), а Верея е домакин на новака Ботев (Враца).

ЧЕРНО МОРЕ:

36. Китанов, 17. Костадинов, 33. Енчев, 23. Хасани, 41. Кононго, 71. Панайотов, 21. Илиев, 14. Божилов, 90. Минчев, 9. Фенуш, 10. Василев

Ст. треньор:

Илиан Илиев

ВЕРЕЯ:

27. Г. Георгиев, 21. Илиев, 6. И. Иванов, 15. Василиев, 4. Мачедзе, 16. Билек, 24. Диара, 8. Станчев, 3. Курупис, 10. Огнянов, 11. Вушорович