ПАОК направи за смях БАТЕ насред Борисов (видео)

Отборът на ПАОК записа впечатляваща победа с 4:1 над БАТЕ (Борисов) в гостуавнето си на “Борисов Арена” от група “L” на Лига Европа. Гръцкият тим тотално надигра своя опонент в този мач, а големият герой в мача бе Лео Жаба, който вкара два гола и асистира за другите два.

Гостите вкараха първите си три гола в рамките на първите 17 минути на двубоя. В 6-ата минута Жаба догони една топка на аутлинията и центрира във вратарското поле, където Прийович с глава бе точен за 0:1.

В 11-ата минута бразилецът проби отляво и стреля към вратата, като след рикошет топката се озова за втори път в мрежата на БАТЕ.

В 17-ата минута Маурисио изведе Жаба в пеналта и той стреля технично покрай вратаря за 0:3.

БАТЕ успя да върне едно попадение в 61-ата минута, когато Креспо си вкара автогол с глава.

В 73-ата минута ПАОК оформи крайното 1:4, след като Жаба напредна на скорост и подаде за Пелкас, който от движение прати топката във вратата.

Така ПАОК е с актив от 3 точки на 2-ото място в групата. БАТЕ е със същия актив, но вече заема 3-ата позиция.

БАТЕ Борисов - ПАОК 1:4
0:1 Прийович (6)