Малмьо сломи Бешикташ с куриозен автогол и дузпа (видео)

Малмьо победи Бешикташ с 2:0 в домакинството си от група “I” на Лига Европа. Шведите стиигнаха до успеха над турския гранд след доста куриозен автогол на Джанер Еркин (53) и дузпа, отбелязана от Маркус Розенберг (76).

Домакините поведоха в резултата в 53-ата минута, когато Виндхайм опита центриране отдясно, топката рикошира в защитника Джанер Еркин и много коварно прехвърли вратаря за да се озове в мрежата за 1:0, като и Кариус има вина за попадението с неразчетеното си излизане.

В 76-ата минута същите двама играчи бяха замесени и при втория гол на Малмьо. Еркин задържа откъсващия се в пеналта Виндхайм и съдията посочи бялата точка, а Розенберг не сгреши при изпълнението на наказателния удар.

Това бе първа победа за Малмьо, като групата се очертава да бъде доста интересна, тъй като след първите два кръга всички отбори имат равен актив от по 3 точки.

Малмьо - Бешикташ 2:0
1:0 Еркин (53) авт.
2:0 Розебнерг (74-д)