Ред Бул Лайпциг не допусна грешка в гостуването си на Розенборг (видео)

Отборът на Ред Бул Лайпциг постигна впечатляващ успех с 1:3 като гост на коравия Розенборг в среща от Група "В" на Лига Европа. Гостите от Германия поведоха с 0:3 след попадения на Жан-Кевин Огюстен (12), Ибрахима Конате (54) и Матеус Куня (61), а за домакините точен бе Исам Жебали в 79-ата минута. Така отборът на РБ Лайпциг спечели първи три точки в групата си и заема второ място след Ред Бул Залцбург.

Срещата започна повече от добре за гостите, които поведоха в 12-ата минута чрез Жан-Кевин Огюстен. Нападателят на Лайпциг получи добра топка в наказателното поле, пое чудесно с десния, а с левия крак насочи изстрела си неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Розенборг.
В 54-ата минута Ибрахима Конате реализира втори гол във вратата на домакините. Донякъде случайно топката попадна в него след изпълнение на ъглов удар и с изстрел от два метра не пропусна възможността да отбележи.
В 61-ата минута прекрасна триходова акция завърши с гол на Куня. Нападателят на гостите получи добър пас с пета от Брума в наказателното поле, а изстрелът му бе насочен неспасяемо под напречната греда. Домакините от Розенборг достигнаха до почетен гол чрез Исам Жебали. Тунизиецът засече добро центриране по земя на съотборника си Джонатан Леви. Така РБ (Лайпциг) постигна важен успех в битката за челните места в Група "В".

РОЗЕНБОРГ - РЕД БУЛ ЛАПЦИГ 1:3
0:1 Жан-Кевин Огюстен (12)
0:2 Ибрахима Конате (54)
0:3 Матеус Куня (61)
1:3 Исам Жебали (79)