Копенхаген изтръгна победа над Бордо в последните секунди (видео)

Отборът на Копенхаген записа важен успех с 2:1 при гостуването си на Бордо в двубой от груповата фаза на Лига Европа. Головете за датчаните отбелязаха Пиерос Сотириу (42’) и Роберт Сков (90+2’), а за французите се разписа Юнус Санкаре (84’).

Първата част не предложи нищо интересно за зрителите чак до 42-ата минута, когато Сотириу попари домакините. Те имаха възможност да изравнят от дузпа в самия край на полувремето, но Франсоа Камано стреля встрани от вратата. И през втората част интересните събития бяха в последните й минути. Санкаре зарадва феновете на Бордо с изравнително попадение в 84-ата минута, но в добавеното време Сков донесе трите точки за гостите от Дания. Те завършиха двубоя с 10 човека, след като в самия му край Зека си изкара втори жълт и съответно червен картон.

Така Копенхаген води в група G, заедно със Зенит. И двата тима имат по 4 точки, докато Славия Прага е с 3. Бордо остава без актив след втората си загуба в два мача.