Зенит излъга Славия (Прага) с гол на "златна" резерва (видео)

Отборът на Зенит излъга Славия (Прага) с минималното 1:0 във втора среща от Група "С" на Лига Европа. Единственото попадение в срещата реализира резервата Александър Кокорин в 80-ата минута, възползвал се от страхотен пас на Леандро Паредес.

Първата по-добра възможност в срещата дойде в 20-ата минута. Мирослав Щок от състава на Славия (Прага) стреля силно с десния крак и затрудни стража на домакините, който трябваше да избива опасния удар, насочен под гредата. Две минути по-късно изстрел на Яромир Змрхал бе спасен от Андрей Луньов.
В 25-ата минута Щок нацели гредата след добър удар извън наказателното поле. В 35-ата минута Йозеф Хушбауер пробва късмета си с изстрел от далечна дистанция, но топката попадна право в центъра на вратата и не затрудни стража на домакините. Пет минути преди края на полувремето удар на Ян Матоушек бе уловен от Луньов. През второто полувреме футболистите на Славия (Прага) първи застрашиха противниковата врата и удар на Мирослав Щок принуди Луньов да се намесва. В 52-ата
минута Ян Матоушек засече центриране на Владимир Гуфал, но не успя да преодолее стража на Зенит.
Постепенно домакините от Санкт Петербург изнесоха играта в по-предни позиции и потърсиха попадение във вратата на Славия (Прага). До такова се стигна в 80-ата минута, когато гостите допуснаха нелепа грешка в близост до тъча. Леандро Паредес получи топката в центъра на терена и пусна добър извеждащ пас към Александър Кокорин зад гърба на защитата на чешкия тим.
Останал очи в очи със стража на Славия (Прага), Кокорин не сгреши и изведе своите съотборници напред в резултата. До края на срещата играта бе накъсана заради извършването на смени, а руският гранд постигна ценен успех и заема второ място в Група "С" след тима на Копенхаген.

ЗЕНИТ - СЛАВИЯ (ПРАГА) 1:0
1:0 Кокорин (80)