Айнтрахт премаза деветима от Лацио (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) премаза тима на Лацио с 4:1 в среща от Група Н на Лига Европа. "Орлите" играха почти цяло второ полувреме с деветима души, тъй като Душан Баста и Хоакин Корея бяха изгонени с червени картони.
Двубоят започна по възможно най-добрия начин за домакините, които още в 4-ата минута откриха резултата чрез Дани да Коста. Футболистът на домакините засече безупречно центрирана топка от ъглов удар и не остави никакви шансове за намеса на Прото. Лацио отговори в 22-ата минута чрез Марко Пароло. Полузащитникът завърши с добър удар центриране по земя на Хоакин Корея и върна равенството в мача.
Пет минути по-късно Айнтрахт отново излезе напред в резултата след гол на Филип Костич. Себастиян Алер извади топката добре в наказателното поле към своя съотборник, който завърши с мощен удар под напречната греда. В 45-ата минута Душан Баста получи втори жълт картон и респективно червен за закъсняло влизане в краката на противников футболист.
В 52-ата минута страхотна контраатака на домакините завърши с трети гол във вратата на Прото. Техничен удар на Йорич прехвърли стража на "орлите" и даде комфортна преднина на Айнтрахт. В 58-ата минута закъснял шпагат на Корея бе санкциониран с директен червен картон, въпреки че влизането на атакуващия футболист не заслужаваше да бъде показан този цвят. В добавеното време Дани да Коста отбеляза втория си гол в срещата и така Айнтрахт постигна важен успех срещу директен конкурент за първото място в групата.

АЙНТРАХТ - ЛАЦИО 4:1
1:0 Дани да Коста (4)
1:1 Пароло (23)
2:1 Костич (28)
3:1 Йович (52)
4:1 Дани да Коста (90+3)

Айнтрахт: Траап, Да Коста, Хасебе, Рус, Фалет, Гачинович, Де Гузман, Торо, Костич, Де Соуса, Йович, Халер

Лацио: Прото, Луис Фелипе, Ачерби, Уолъс, Баста, Пароло, Лейва, Милинкович-Савич, Дурмиси, Корея, Имобиле