Игуаин и Кутроне отново блестят за Милан

Отборът на Милан надви с 3:1 Олимпиакос в мач от група "F" на Лига Европа.  "Росонерите" записаха втора поредна победа в турнира, след като обърнаха гръцкия тим на "Сан Сиро" в рамките на няколко минути. Това стана благодарение на двамата нападатели на "червено-черните" Патрик Кутроне (70, 79) и Гонсало Игуаин (76), които отбелязаха попаденията за домакините през втората част. Гереро беше дал аванс на "червено-белите" в 14-ата минута.

Миланският гранд е лидер в групата с пълен актив от шест точки, като води с две точки пред Бетис, докато Олимпиакос остана с една точка, а Дюделанж е без спечелена точка.

51 Милан обърна Олимпиакос

Смените на Дженаро Гатузо се оказаха решаващи за успеха. Той пусна в игра Кутроне и Хакан Чалханоглу в 54-ата минута при резултат 0:1, като първият отбеляза два гола, а халфът асистира за второто и третото попадение за тима си, като в края на мача дори удари греда.

Това бе първо домакинство на "росонерите"

през тази кампания, които победиха с 1:0

Дюделанж на

старта в надпреварата

. Героят от мача в Люксембург Гонсало Игуаин се възстанови и се завърна в стартовия състав, след като пропусна последните два мача на "червено-черните" в Серия "А". Дженаро Гатузо бе направил

пет промени в тима от победата с 4:1

над Сасуоло.

Пепе Рейна, Давиде Калабрия, Кристиан Сапата, Тиемуе Бакайоко и Игуаин замениха Джанлуиджи Донарума, Иняцио Абате, Матео Мусакио, Франк Кесие и Хакан Чалханоглу. Алесио Романьоли, Рикардро Родригес, Джакомо Бонавентура, Лукас Билия, Сусо и Саму Кастийехо бяха останалите титуляри в схемата 4-3-3.

Тимът на Олимпиакос, воден от наставника Педро Мартинс, излезе във формация 4-2-3-1. На вратата застана Жозе Са, а пред него действаха Торосидис, Родерик, Сисе и  Кутрис. В средата на терена и нападение бяха голямата звезда на тима Яя Туре, Начо, Гилерме, Фетфацидис, Лейва и Гереро.

Двубоят започна с инициатива на Милан, като в петата минута Кастийехо прати топката в мрежата, но попадението беше отменено поради засада. При първата си атака гърците излязоха напред в резултата. Гереро надскочи Сапата и вкара топката с глава в долния ляв ъгъл на Рейна за 0:1. Голът малко стресна "росонерите", които чак след 30-ата минута започнаха да атакуват по-сериозно. Сусо и Игуаин пробваха удари от фаул, които минаха над гредата.

Аржентинската деветка излезе сам срещу вратаря в 35-ата минута, но неговият изстрел с левия крак беше париран от вратаря Са. Кастийехо също стреля, но вратарят на гостите без проблем спаси. Испанецът пропусна отличен възможност в 41-ата минута, когато не успя да засече добре центриране на Сусо от няколко метра пред голлинията. Сапата след изпълнение на корнер също можеше да изравни, но не уцели вратата в 44-ата минута.

Втората част започна с два удара в посока на Рейна, които вратарят спаси. Сусо отвърна с два удара. Първият спасен от вратаря, а вторият минал покрай лявата греда.

Патрик Кутроне и Чалханоглу замениха Кастийехо и Бонавентура в 55-ата минута, което се оказа решаващо за крайния резултат. Младият нападател не успя да засече в свой стил опасно центриране на Сусо в 61-ата минута.

Младежкият национал на Италия все пак беше точен в 70-ата минута, когато изравни. Голмайсторът засече с глава центриране на Родригес, като отбеляза своето 20-то попадение за Милан от 52 мача във всички турнири.

Този гол даде импулс в играта на Милан, който стигна до пълен обрат в 76-ата минута. При бърза атака Чалханоглу изведе Игуаин, който финтира бранител и майсторски прати топката в мрежата с левия крак. Попадението е общо четвърто за деветката на "росонерите", а също така второ в Лига Европа.

Буквално 150 секунди по-късно играчите на Гатузо празнува отново. Патрик Кутроне беше намерен непокрит от Чалханоглу и от пет метра вкара своя втори гол в мача.

Сусо беше заменен от Фабио Борини, който в 89-ата минута пропусна добра възможност да вкара четвърти гол. Чалханоглу пък нацели гредата в последната секунда на мача, като също се размина с попадение. Турчинът стреля от 18 метра, след като Кутроне свали отлично центриране на Бакайоко, но коженото кълбо се отби в лявата греда.

Следващият мач Милан приема Бетис отново в Милано, преди да гостува в Севиля на 8 ноември. Олимпиакос пък има двама мача с Дюделанж, които могат да върнат гърците в борбата за класиране на 1/16-финалите.

МИЛАН - ОЛИМПИАКОС 3:1
0:1 Гереро (14)
1:1 Кутроне (70)
2:1 Игуаин (76)
3:1 Кутроне (79)