Сабаленка и Осака са на 1/4-финал в Пекин

Шампионската от турнира в Ухан Арина Сабаленка се промъкна на четвъртфинал на женския турнир по тенис Чайна Оупън, след като успя да спечели битката срещу защитаващата титлата си Каролин Гарсия (Франция) в три сета - 5:7, 7:6 (3), 6:0.

Сабаленка се включи в турнира с идеята да стане едва втората състезателка, която е печелила едно след друго състезанията в Ухан и Пекин, и трябваше да се изправи отново срещу Гарсия, както и през миналата година. Сега обаче състезателката от Беларус взе реванш за загубата миналата година.

Французойката започна изключително бързо и агресивно. Двете правеха грешка след грешка и в първите четири гейма нито една не взе подаването си. Гарсия започна да атакува топката по-рано и поведе с 5:2. След това частта мина през 5:5 и се стигна се до 12-и гейм, който шампионката от 2017 година взе с пробив от първи опит.

Тя вероятно виждаше дежа-вю във втория сет, когато поведе с 2:0 и след това с 5:2. И когато тя сервираше за мача, Сабаленка сякаш излезе преобразена на корта, изравни до 5:5 и след това прати частта в тайбрек, който спечели на 3. Тук нещо се срина за Гарсия, която в третата част беше неузнаваема и не спечели и гейм.

Следващата съперничка на Сабаленка е намиращата се в отлична форма представителка на домакините Ван Цян, която по-рано днес отстрани в два сета чехкинята Каролина Плишкова - 6:4, 6:4.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ Наоми Осака (Япония) пък отнесе Юлия Гьоргес (Германия) с 6:1, 6:2. Осака влезе доста неуверено в мача, като се наложи да спасява брейкпойнт и мина през пет равенства в осемминутния първи гейм. В следващия обаче тя проби сервиса на германката и стигна до преднина от 5:0 впоследствие. Във втория сет Осака спечели първите четири гейма и затвори мача.

Това е втори турнир за Осака след успеха на финала в САЩ, като на Пан Пасифик японката стигна до финала. В следващия етап тя ще се бори с друга китайка - Чжън Шуай, която надви германката Анжелик Кербер с 6:1, 2:6, 6:0.