Слаб мач на Лудогорец и втора поредна загуба в Европа (видео)

Лудогорец допусна второ поредно поражение в групите на Лига Европа след загуба с 0:1 от Цюрих като гост. Единственото попадение вкара Палсон, който се разписа с глава в 84-ата минута.

През целия двубой си личеше, че домакините разполагат с футболисти, които отстъпват като индивидуална класа на българския шампион, но разградчани за пореден път през този сезон показаха, че имат сериозни проблеми от тактическо и физическо естество под ръководството на Пауло Аутуори, към което би трябвало да прибавим и съмнителната селекция в последната година и половина.

На много под своите възможности играха Марселиньо, Вандерсон, Кампаняро и Дяков, а Лукоки така и не успя да осъществи вярно отиграване през всичките 90 минути.

Бразилският наставник на Лудогорец заложи на новото попълнение Жуниор Брандао на върха на атаката за сметка на болния Кешерю. Сред останалите титуляри изненадите липсваха.

Срещата започна равностойно и през първите десетина минути нямаше опасности пред двете врати. Първата по-добра ситуация дойде в 15-ата минута и тя бе пред вратата на домакините. Вандерсон центрира от корнер към непокрития Недялков, но защитникът не успя да стреля с глава. Все пак отклони леко топката към Марселиньо, който финтира бранител, но шутът му бе блокиран.

Цюрих отговори с опасен шут на Кололи от фаул, отсъден за глупаво нарушение на Марселиньо при безобидна ситауция, за което получи и жълт картон.

В 25-ата минута Марселиньо направи сериозен пропуск. В тази ситуация Брандао се пребори отлично с бранител на домакините и още по-добре пусна към непокрития Марселиньо. Плеймейкърът опита да стреля моментално, но не улучи добре топката. Все пак успя да я догони, но от 6-7 метра и очи в очи с Брехер стреля в аут.

Десет минути по-късно Кампаняро имаше много добра възможност да "открадне" топката от централния бранител на домакините Бангура и да излезе очи в очи срещу Брехер, но предпочете да не влиза в единоборство между двамата и остави защитника да се измъкне от трудната позиция.

Секунди преди края на първата част Лудогорец осъществи добра атака отляво. Вандерсон комбинира с Кампаняро, след което пусна съм Брандао, който изскочи зад гърба на домакинската отбрана, таранът на орлите изпревари Брехер, чуквайки топката покрай него, но и в аут.

В 48-ата минута българският шампион отправи първия си точен удар във вратата. Натанаел центрира отляво към Брандао, който подложи своя крак, но ударът не се получи много силен и Брехер лесно улови.

Последваха още два шута на Лудогорец чрез Марселиньо и Натанаел, които бяха доста по-опасни, но двамата бразилци не уцелиха вратата.

След 60-ата минута разградчани, както и в предишни двубои срещу по-сериозни противници, започнаха да отпадат физически и грешните отигравания следваха едно след друго. Така се стигна до 84-ата минута, в която Моци върна лошо към Ренан и топката излезе в корнер. Цюрих разигра късо, след което последва центриране към Палсон, който стреля неспасяемо с глава за 1:0.

До края на мача орлите опитаха да натиснат, но физическата им немощ ставаше все по-видима, което водеше и до странни грешки при елементарни подавания. Често се случваше да се открие празно пространство пред някой футболист на Лудогорец, но той не го използваше, защото нямаше сили и то в двубой, който в никакъв случай не се отличи с някакво високо темпо.

Така българският шампион инкасира втора загуба в групите на Лига Европа и изостава на цели шест точки от първите два отбора в групата - Байер (Леверкузен) и Цюрих.

ЦЮРИХ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0