Спортинг шокира Ворскла с невероятен късен обрат

Португалският гранд Спортинг (Лисабон) направи фантастичен обрат при гостуването си на Ворскла (Полтава) в мач от Група “Е” на Лига Европа. “Лъвовете” от Лисабон спечелиха с 2:1, въпреки че до последната минута резултатът бе 1:0 в полза на украинците.

Владислав Кулач даде преднина на Ворскла в резлутата с много красив гол в 10-ата минута. Кулач стреля от дъгата на наказателното поле и опъна мрежата зад стража Ромен Сален.

Двубоят вървеше към победа на украинците, но две резерви шокираха домакините и донесоха трите точки на “лъвовете”. В 90-ата минута Фреди Монтеро изравни, след като получи дълъг пас в наказателното поле, овладя на гърди топката, а бранителите не му попречиха да стреля. В третата минута на добавеното време гостите организираха контраатака, при която топката в крайна сметка попадна в Джоване Кабрал и той я насочи в във вратата.

Спортинг вече е с 6 точки и е втори в класирането в групата, като отстъпва на Арсенал по голова разлика. Ворскла и Карабах нямат спечелена точка след първите два кръга от груповата фаза.

ВОРСКЛА - СПОРТИНГ 1:2
1:0 Кулач (10)
1:1 Монтеро (90)
1:2 Кабрал (90+3)