Шампионът Вашингтон победи Бостън за 13-и пореден път

Вашингтон Кепиталс започна защитата на "Купа Стенли" с разгромен успех със 7:0 над тима на Бостън Бруинс. Преди двубоя столичани зарадваха претъпканите трибуни на "Кепитал Уан Арина" с вдигането на шампионския банер и трумфална обиколка на пързалката с купата в ръце на капитана Александър Овечкин, но истинският празник за феновете на столичани им бе поднесен малко по-късно, когато любимците им показаха отличен хокей и постигнаха категоричен успех срещу един от основните си конкуренти за титлата в Източната конференция.

Евгени Кузнецов реализира два гола за успеха на Вашингтон, а Овечкин и Ти Джей Оши добавиха по гол и асистенция. Ник Дауд, Джон Карлсон и Ларс Елер също записаха имената си сред реализаторите, а вратарят Брейдън Холтби спаси всички 25 удара към вратата си.

Вратарят на Бостън Туука Раск допусна 5 гола от само 19 шута към мрежата си, включително три последователни шайби във втория период, което доведе до замяната му на вратата на "мечоците", които се намират в серия от 13 поредни загуби срещу Вашингтон.

В друг мач от тази нощ Торонто победи с 3:2 след продължение Монреал в изцяло канадски сблъсък. 61 секунди след началото на допълниятелния период нападателят на домакините Остън Матюс заби втория си гол в мача, с който донесе успеха на Мейпъл Лийфс. Още един гол за победителите реализира Джон Таварес, а за гостите от Монреал точни бяха Артури Лехконен и Андрю Шоу.

Другото канадско дерби от откриващата нощ в НХЛ бе спечелено от тима на Ванкувър, който като домакин се справи с Калгари с 5:2. Погледите в двубоя прикова 19-годишният швед Елиас Петерсон, който записа гол и асистенция в дебютния си мач в лигата. Именно тийнейджърът даде аванс на домакините в срещата в средата на първата третина, а всички останали шест попадения паднаха в заключителната трета част.

Николай Голдобин и Брендън Лайпсич доведоха резултата до 3:0 с два гола в рамките на 28 секудни, но друг новобранец - Матю Ткъчук, намали на 1:3. Джейк Виртанен доведе резултата до 4:1, но Шон Монахан намали на 2:4 12 минути преди края на мача. В последните секунди Тайлър Мот оформи крайното 5:2.

С победа с 5:2, но като гост се поздрави и тимът на Анахайм Дъкс, който спечели калифорнийското дерби със Сан Хосе. Макс Комта даде аванс на "патоците" след едва 49 секунди игра, но с попадения на Ивендър Кейн и Томаш Хертл домакините направиха обрат в края на втората част. Секунди по-късно обаче Рикард Ракел възстанови равенството, а с голове на Брендън Монтур, Адам Енрике и Картър Роуни гостите осъществиха пълен обрат, за да стигнат и до изразителната победа.