Новият бургаски отбор хвърли бомбата за купата на АФЛ (видео)

Новосформираният футболен клуб Звезденбург хвърли бомбата в турнира за Аматьорската купа. Лидерът в “Б” областна група отстрани съгражданите от Нефтохимик, които доскоро играха в професионалния футбол, след успех с 2:1. Срещата се игра на стадиона във кв. Ветрен.

Първото попадение в срещата реализира Павел Алексиев. В 39-ата минута Кристиян Мирославов изравни. През втората част двата тима продължиха свирепата битка. Христо Христов успя да изведе Звезденбург напред в 57- ата минута след грешка в отбраната на “зелените”.

Нефтохимик се хвърли на щурм в оставащото време, но бургаската Звезда се брани отлично и със спортна злоба и сплотени действия удържа победата. Така Звезденбург удари “шейховете”. Клубът е продължител на проекта ДФК Звездичка, но вече на ниво мъже.

"Нашите момчета работят основно на друга месторабота. Но когато дойдат на мач са доста мотивирани. Стана хубав мъжки мач и най-радващото е, че властваше феърплея. Посвещаваме победата на детето Тони" каза Иван Мирчев- треньор на победителите, които в следващия кръг ще срещнат Созопол.

По време на мача бе поставена кутия за събиране на средства за лечението на 10- годишния Антонио. От няколко години, даровитото дете страда от мултикистичен тумор на ляв фронтален лоб. Туморът може да бъде премахнат оперативно, но са необходими 50 382 евро.