Дортмунд съсече Монако след почивката (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) победи с 3:0 Монако в мач от Група “А” на Шампионската лига. Германците бяха по-активният тим през целия мач, но попаденията паднаха чак след почивката. Те бяха дело на Якуб Бруун Ларсен, Пако Алкасер и Марко Ройс.

През първата част домакините имаха повече ситуации за гол, но на няколко пъти Диего Беналио се намеси добре, за да запази вратата си суха. Лошата новина за гостите обаче дойде именно от стража им, който се контузи в самия край на полувремето и трябваше да бъде заменен принудително от Даниел Субашич.

16 Борусия Дортмунд - Монако

През втората част Дортумнд продължи да е по-настъпателният тим и това в крайна сметка донесе резултат в 51-ата минута. Джейдън Санчо изведе по отличен начин Ларсен сам срещу вратаря и датчанинът хладнокръвно реализира.

В 68-ата минута Борусия получи право да изпълни дузпа, след като Камил Глик спъна Ройс в наказателното поле. Зад топката застана Алкасер, но нацели гредата. Все пак няколко минути по-късно испанецът се реваншира за пропуска си и удвои резултата. Бившият нападател на Барселона получи пас зад защитата и след като финтира вратаря прати топката в мрежата.

В самия край на срещата падна и трето попадение във вратата на монегаските. Ларсен проби по крилото и центрира успоредно на голлинията, като топката стигна до непокрития Ройс, които без да се бави прониза Субашич за 3:0, което се оказа и крайния резултат в срещата.

В класирането Борусия събра шест точки в актива си и заедно с Атлетико Мадрид е на лидерска позиция след две победи. Монако от своя страна е без актив и шансовете за класиране в следващата фаза вече драстично намаляват.

Борусия Дортмунд - Монако 3:0

1:0 - Ларсен 52
2:0 - Алкасер 72