Шампионска Лига

Гризман вдъхнови Атлетико за втора победа в група "А" (видео)

03 октомври 2018 | 23:57 - Обновена
Атлетико Мадрид постигна втора победа в група "А" на Шампионската лига. Тази вечер испанците надиграха с 3:1 състава на Брюж на своя "Уанда Метрополитано". Домакините стояха по-добре на терена, но успехът им не дойде никак лесно, а героят отново бе звездата на тима Антоан Гризман. Той откри резултата в 28-ата минута, но гостите изравниха в 39-ата с попадение на Грьоневелд. Французинът отново изведе тима си напред в 67-ата минута, а накрая изработи и третото попадение за "Дюшекчиите" в 4-ата минута на добавеното време, което бе на сметката на Коке.

Брюж пръв стигна до голово положение в мача, като 16-ата минута Грьоневелд пробва удар, който премина покрай вратата.

Атлетико имаше инициативата и повече владееше топката. В 20-ата минута Гризман отбеляза попадение, което не бе признато заради засада. Две минути по-късно Саул Нигес пробва удар от воле, но не успя да намери очертанията на вратата. В 28-ата минута домакините все пак откриха резултата. При едно разиграване след корнер топката бе пратена към Гризман в наказателното поле, който от малък ъгъл стреля и успя да изненада вратаря за да отбележи за 1:0.

Почти от нищото обаче Брюж съумя да се върне в мача. В 39-ата минута Грьоневелд получи на ъгъла на наказателното поле и със страхотен диагонален удар прати кълбото неспасяемо в мрежата за 1:1.

През второто полувреме домакините излязоха силно мотивирани и натиснаха още от началните минути. В 49-ата Саул стреля неточно с глава след центриране на Тома Льомар. След това и Диего Коща пропусна нелоша възможност.

В 61-ата минута Коке напредна и успя да прокара кълбото до Гризман, който обаче очи в очи с вратаря не успя да го преодолее, като пропусна прекрасен шанс за гол.

Все пак той се реваншира в 67-ата минута. Тогава Гризу изведе Диего Коща в пеналта, той финтира бранител и върна за франзуцина, който без забавяне насочи кълбото в мрежата за 2:1.

След това Атлетико заигра по-прибрано и действаше на контраатака. При една такава Гризман стреля мощно извън наказателното поле и само стабилната намеса на вратаря попречи да се стигне до трети гол.

В 76-ата минута обаче Брюж можеше отново да изравни, като при центриране от корнер Денсвил стреля много опасно с глава, но над напречната греда.

В 83-ата минута Анхел Корея бе изведен зад защитата и опита технично да прехвърли стража на съперника, който обаче не допусна това да се случи и успя да избие кълбото в корнер. Минута по-късно аржентинецът имаше още един шанс, но този път стреля над вратата.

В 4-ата минута на добавеното време домакините подпечатаха успеха си с трето попадение. Гризман напредна на скорост до аутлинията и върна назад, там защитник не се намеси добре и подари топката на Коке, за когото не бе трудно да вкара за крайното 3:1.

Така Атлетико има 6 точки след изиграването на първите си два мача в група "А" и е с равен актив с Борусия (Дортмунд), но заема 2-ата позиция заради по-лоша голова разлика. Брюж пък е на 3-ото място без спечелена точка.

Саул Нигес Саул Нигес8 Arnaut Groeneveld47 Arnaut Groeneveld
Диего Коща Диего Коща19 Wesley Moraes Ferreira Da Silva7 Wesley Moraes Ferreira Da Silva
Антоан Гризман Антоан Гризман7 Сиебе Шрийверс16 Сиебе Шрийверс
Анхел Корея Анхел Корея10 Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenco77 Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenco
Родри Родри14 Ikoma Lois Openda80 Ikoma Lois Openda
Филипе Луис Филипе Луис3 Марвелъс Накамба18 Марвелъс Накамба
Кокегол Коке  90'
Люка Ернандесжълт картон Люка Ернандес  85'
81' Ikoma Lois Openda  Ikoma Lois Opendaжълт картон
75' Mats Rits  Mats Ritsизлиза
Ikoma Lois Openda  Ikoma Lois Opendaвлиза
Диего Кощаизлиза Диего Коща  69'
Родривлиза Родри
Антоан Гризмангол Антоан Гризман  67'
Томасизлиза Томас  63'
Анхел Кореявлиза Анхел Корея
56' Сиебе Шрийверс  Сиебе Шрийверсизлиза
Марвелъс Накамба  Марвелъс Накамбавлиза
Thibault Vlietinck  Thibault Vlietinckизлиза
Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenco  Clinton Mukoni Mata Pedro Lourencoвлиза
Хосе Хименесизлиза Хосе Хименес  46'
Филипе Луисвлиза Филипе Луис
39' Arnaut Groeneveld  Arnaut Groeneveldгол
Хосе Хименесжълт картон Хосе Хименес  36'
Антоан Гризмангол Антоан Гризман  28'
27' Mats Rits  Mats Ritsжълт картон