СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Наполи наказа изненадващо пасивния Ливърпул и излезе на първо място (видео)

Наполи победи с 1:0 Ливърпул на "Сан Паоло", записвайки първа победа в Група С на Шампионската лига. Лоренцо Инсиние донесе успеха на домакините в 90-ата минута и прати италианския тим на първо място във временното класиране. Наполи търсеше повече победата през цялото време, но пропусна няколко ситуации, а в 82-рата минута гредата спаси мърсисайдци след удар на Дрис Мертенс. Отборът на Ливърпул, който преди този мач бе отбелязал 27 попадения в последните си пет гостувания в Шампионската лига, не създаде този път нищо интересно в атакуващ план и като че ли целта на гостите бе да не загубят този мач, което в крайна сметка не се случи. За "червените" това е трети пореден двубой без победа, след като преди това мърсисайдци записаха загуба и равенство в двете поредни срещи с Челси.

Наставникът на домакините Карло Анчелоти не можеше да разчита на контузените Амин Юнес и Влад Кирикеш. Марио Руи, който получи червен картон в дербито с Ювентус, започна като титуляр днес. Аркадиуш Милик и Лоренцо Инсиние  водеха атаката на Наполи, докато Дрис Мертенс остана на скамейката за началото. Никола Максимович и Фабиан Руис Пеня стартираха за сметка на Хисай и Зелински.

Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп бе направил само една промяна в своя състав, въпреки че в края на седмицата Ливърпул има много важен сблъсък с Манчестър Сити. Наби Кейта започна вместо Джордан Хендерсън в халфовата линия. Даниел Стъридж, който донесе точката с великолепен гол срещу Челси, отново бе на скамейката.

Двубоят започна много открито, каквито бяха и предварителните очаквания. В 10-ата минута Фирмино намери добре Салах в наказателното поле, но египтянинът не успя да продължи към свой съотборник. В следващата минута Наполи създаде първата чиста възможност. Кейта сгреши в центъра, а Инсиние се възползва и проби на скорост по левия фланг, след което шутира по земя към далечния ъгъл, но топката профуча на сантиметри встрани.
1/4 час след началото Кейта получи контузия, докато отиграваше една топка в средата на терена, без да има съперник в близост до него. Травмата обаче изглеждаше сериозна и на мястото на гвинееца се появи капитанът Джордан Хендерсън.
В 16-ата минута Инсиние опита нов изстрел от далечна дистанция, но този път топката премина над вратата. В 33-тата Милик получи в наказателното поле, обърна се и стреля веднага, но се получи лек рикошет в крака на Ван Дайк, след което Алисон изби.
Изненадващо гостите не успяха да създадат нито една голова възможност пред вратата на Оспина през първите 45 минути.
В 50-ата минута Инсиние и Милик комбинираха добре, след което полякът стреля от границата на наказателното поле, но Алисон внимаваше и изби, а след това Гомес изчисти в ъглов удар. След него Робъртсън изчисти с глава, но топката стигна до Руис, който стреля в ръцете на Алисон.
Наполи продължи да атакува по-настойчиво, на на два пъти Руис не се възползва добре от обещаващи ситуации, а веднъж и Милик шутира неточно.
След 60-ата минута гостите започнаха да пренасят по-често играта в половината на Наполи. В 68-ата минута един опит за изчистване попадна в краката на Салах, който стреля от границата наказателното поле, но топката премина встрани от вратата.

Веднага след това Карло Анчелоти предприе двойна смяна, включвайки в игра Мертенс и Верди.
В 74-тата минута Фирмино опита да изведе Мане в наказателното поле, но Оспина излезе и се намеси.
Минута след това дълбоко центриране отляво, което прехвърли Алисон, бе засечено от Кайехон на далечната греда, но Джо Гомес бе пласиран добре и изчисти пред голлинията.
В 82-рата минута Наполи създаде най-чистата възможност в мача. Руи центрира остро отляво, а Мертенс засече от няколко метра от въздуха, но топката срещна напречната греда.
В последната минута на редовното време Наполи стигна до заслужена победа. Робъртсън изпусна отдясно Кайехон, който центрира ниско. Топката се оказа извън обсега на Алисон, а Инсиние се протегна и засече, носейки трите точки на тима на Анчелоти.
Ливърпул днес не успя да нанесе нито един точен удар във вратата на съперника.
Наполи излезе на първо място във временното класиране в групата с актив от четири точки. Ливърпул и Пари Сен Жермен, който по-рано днес разгроми Цървена звезда с 6:1, имат по три.