Атомното нападение на ПСЖ помете Звезда (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен разби с 6:1 Цървена звезда във втория мач на двата отбора от Група “С” на Шампионската лига. Парижани показаха, че са значително по-качественият тим и не оставиха съмнение, че заслужават победата. Хеттрик отбеляза Неймар, с което нападателят се изравни с Кака като най-резултатния бразилец в най-комерсиалния европейски клубен турнир. Двамата имат по 30 попадения. По един гол за победата добавиха Единсон Кавани, Килиан Мбапе и Анхел ди Мария. За сърбите почетният гол бе дело на Марко Марин.

Томас Тухел излезе с всичко най-добро, с което разполагаше. На вратата започна Алфонс Ареола, като пред него в защита бяха Жуан Бернат, Перснел Кимпембе, Тиаго Силва и Тома Моние. В халфовата линия - Адриен Рабио и Марко Верати, а в предни позиции бе атомното нападение в лицето на Анхел ди Мария, Килиан Мбапе, Неймар и Единсон Кавани.

За Звезда на вратата бе бившият футболист на Лудогорец Милан Борян, като пред него действаха Милан Родич, Милош Дегенек, Вуядин Савич и Филип Стойкович. В халфовата линия бяха Ненад Крстич, Бранко Йович, Велько Шимич и Марко Марин. В атака пък действаше Ел Фарду Бен Набухан, подпомаган от Горан Чаушич.

Парижани си свършиха работата още през първата част, когато поведоха с четири гола. Първата опасност за домакините дойде в 14-ата минута. Тогава Неймар напредна през центъра и подаде към Мбапе, който стреля, но диагоналният му удар бе избит в корнер от Борян. Шест минути по-късно обаче резултатът вече бе 1:0 в полза на ПСЖ. Неймар изпълни отлично един пряк свободен удар, а стражът на Звезда бе застанал прекалено много в единия ъгъл и не успя да реагира достатъчно бързо на изпълнението. Съвсем скоро преднината на французите вече беше два гола. Неймар и Мбапе комбинираха, като младокът намери бразилеца на границата на малкото наказателно поле и той от въздуха прати топката за втори път в мрежата на Борян.

13 ПСЖ - Цървена звезда

В 37-ата минута резултатът вече беше 3:0. Кавани нахлу в наказателното поле и след като премина през двама защитници стреля. Шутът му рикошира в крак на защитник и излъга вратаря, за да влезе за трети път в мрежата му. Пет минути по-късно дойде и четвъртият гол. Моние намери отлично Ди Мария, който чукна леко топката, за да я прати отново зад Борян.

През втората час срещата продължи да се играе почти изцяло в половината на гостите. На няколко пъти Борян трябваше да се намесва, за да предотврати ново попадение във вратата си, но в крайна сметка в 70-ата минута петият гол дойде. Бернат бе оставен непокрит в наказателното поле и върна назад към Мбапе, който без да се бави вкара за 5:0. Четири минути по-късно Звезда стигна до почетно попадение. Резервата Лоренцо Ебесило изведе на чиста позиция Марин, който с диагонален удар прониза Ареола.

В 81-ата минута падна шести гол във вратата на сърбите. Подобно на първото попадение Неймар бе точен от пряк свободен удар. До края на мача седми гол, дело на Кавани, бе отменен заради засада, но това не попречи по никакъв начин на доброто настроение на ПСЖ след последния съдийски сигнал.

ПСЖ - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 6:1