Бенфика изтръгна победата в Атина (видео + галерия)

Португалският гранд Бенфика записа първа победа в предварителна група Е на Шампионската лига, след като надви с 3:2 АЕК в Атина в невероятно голово шоу. Гостите дръпнаха с аванс от два чисти гола, но допуснаха изравняване. В напрегнатите последни минути гостите стигнаха до успеха и записаха първи три точки в актива си. В другия мач от групата Байерн Мюнхен завърши 1:1 с Аякс у дома и двата тима си делят върха в класирането с по 4 точки.

Двубоят в Атина започна страхотно за гостите, които откриха още в шестата минута с попадение на Харис Сеферович. Вратарят Василиос Баркас отрази първоначалния удар, но при добавката Сеферович отблизо не сбърка. Четвърт час след началото на мача Бенфика стигна до второ попадение, като негов автор стана Алекс Грималдо, който се разписа с глава отблизо.
След почивката домакините се вдигнаха на щурм и стигнаха до частичен обрат в рамките на 10 минути между 53-ата и 63-ата, когато с попадения на Виктор Клонаридис АЕК изравни. И двете попадения на Клонаридис бяха идентични. Ентусиазмът на домакините за пълен обрат обаче беше охладен в 74-ата минута. Футболистите на АЕК загубиха нелепо топката в центъра на терена, високият Алфа Семедо я пое и напредна в полето на домакините и с диагонален удар по земя донесе успеха на Бенфика.
АЕК - Бенфика 2:3
0:1 - Сеферович 8
0:2 - Грималдо 15
1:2 - Клонаридис 23
2:2 - Клонаридис 63
2:3 - Семедо 75