Новини Видео Фотогалерия Програма Статистика Класиране Футболисти Успехи

Шампионска Лига

Бенфика изтръгна победата в Атина (видео + галерия)

03 октомври 2018 | 00:25 - Обновена
Португалският гранд Бенфика записа първа победа в предварителна група Е на Шампионската лига, след като надви с 3:2 АЕК в Атина в невероятно голово шоу. Гостите дръпнаха с аванс от два чисти гола, но допуснаха изравняване. В напрегнатите последни минути гостите стигнаха до успеха и записаха първи три точки в актива си. В другия мач от групата Байерн Мюнхен завърши 1:1 с Аякс у дома и двата тима си делят върха в класирането с по 4 точки.
Двубоят в Атина започна страхотно за гостите, които откриха още в шестата минута с попадение на Харис Сеферович. Вратарят Василиос Баркас отрази първоначалния удар, но при добавката Сеферович отблизо не сбърка. Четвърт час след началото на мача Бенфика стигна до второ попадение, като негов автор стана Алекс Грималдо, който се разписа с глава отблизо.
След почивката домакините се вдигнаха на щурм и стигнаха до частичен обрат в рамките на 10 минути между 53-ата и 63-ата, когато с попадения на Виктор Клонаридис АЕК изравни. И двете попадения на Клонаридис бяха идентични. Ентусиазмът на домакините за пълен обрат обаче беше охладен в 74-ата минута. Футболистите на АЕК загубиха нелепо топката в центъра на терена, високият Алфа Семедо я пое и напредна в полето на домакините и с диагонален удар по земя донесе успеха на Бенфика.
Янис Якумакис Янис Якумакис9 Франко Черви11 Франко Черви
90' Алехандро Грималдо  Алехандро Грималдожълт картон
84' Рафа Силва  Рафа Силваизлиза
Франко Черви  Франко Червивлиза
Андре Симоешизлиза Андре Симоеш  79' Андре Алмейда  Андре Алмейдажълт картон
Родриго Галовлиза Родриго Гало
74' Alfa Semedo  Alfa Semedoгол
Мариос Икономуизлиза Мариос Иконому  68'
Урош Чосичвлиза Урош Чосич
Виктор Клонаридисгол Виктор Клонаридис  63'
62' Пици  Пициизлиза
Alfa Semedo  Alfa Semedoвлиза
Есекиел Понсеизлиза Есекиел Понсе  60'
Янис Якумакисвлиза Янис Якумакис
Виктор Клонаридисгол Виктор Клонаридис  53'
46' Едуардо Салвио  Едуардо Салвиоизлиза
Cristian Franco Lema  Cristian Franco Lemaвлиза
45' Рубен Диас  Рубен Диасчервен картон
Анастасиос Бакасетасжълт картон Анастасиос Бакасетас  40'
Есекиел Понсежълт картон Есекиел Понсе  34'
15' Алехандро Грималдо  Алехандро Грималдогол
8' Рубен Диас  Рубен Диасжълт картон
6' Харис Сеферович  Харис Сеферовичгол