Джеко поведе Рома към гръмка победа (видео + галерия)

Рома записа първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига. "Вълците" разгромиха Виктория (Пилзен) с 5:0, а над всички беше Един Джеко, който реализира хеттрик във вратата на чешкия тим. Другите попадения бяха дело на Дженгиз Юндер и Джъстин Клуйверт, които напълно оправдаха доверието на Еузебио Ди Франческо.

"Вълците" понесоха заслужени критики след слабата игра и загубите от Реал Мадрид и Болоня, но през уикенда постигна много важна победа в дербито с Лацио и си върна увереността. Наставникът на "джалоросите" се върна към системата 4-3-3, като Жуан Жезус замести Костас Манолас в центъра на защитата, а Лоренцо Пелегрини и Браян Кристанте се присъединиха към Стивън Нзонзи, заемайки местата на контузените Даниеле Де Роси и Хавиер Пасторе.

В предни позиции Един Джеко имаше подкрепата на младоците Дженгиз Юндер и Джъстин Клуйверт.

Бившият халф на Левски Роман Прохазка беше титуляр за Виктория. Преди няколко дни той донесе победата в дербито със Спарта (Прага), а днес действаше в центъра на терена, заедно с Патрик Хрошовски. В преди позиции беше изнесен Михаел Кърменчик, който вкара двата гола за равенството 2:2 срещу ЦСКА (Москва) в първия кръг.

От основните футболисти на чехите заради контузии не играха Ян Копиц и Даниел Колар.

Двата отбора се срещнаха в групите на ШЛ и през сезон 2016/17, когато Рома спечели с 4:1 на "Олимпико", а Джеко заби отново заби хеттрик.

42 Рома - Виктория Пилзен

Босненският национал имаше нужда само от три минути, за да накаже гостите. Той се измъкна от засадата и с прецизен удар с левия крак простреля Матуш Козачик. Домакините създадоха изобилие от опасни ситуации, а футболистите на Виктория имаха една възможност да изравнят, но Ян Коварик я пропиля. В края на полувремето Юндер центрира към Джеко, той овалдя топката и с мощен шут я прати в мрежата - 2:0. Капитанът Алесандро Флоренци стреля покрай гредата веднага след гола.

През втората част Прохазка се прояви с хубав удар, спасен от Робин Олсен. В 64-ата минута добрата игра на Дженгиз Юндер беше възнаградена. Турчинът получи пас от Пелегрини и стреля точно в далечния ъгъл.

Рома - Виктория Пилзен@@@

Джеко пропусна да оформи хеттрика си след перфектно спасяване на Козачик, а в 73-ата минута Клуйверт вкара за 4:0 с добавка отблизо. Крилото посвети гола на бившия си съотборник в Аякс Абделхак Нури, който в края на август се събуди след 13-месечна кома.

В оставащите минути Федерико Фасио уцели греда, а в самия край на мача Джеко насочи топката с глава след центриране от корнер и записа първия си хеттрик в Шампионската лига.