Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Шокиращо, но факт – Реал Мадрид на колене в Москва (видео+галерия)

ЦСКА Москва записа исторически успех над европейския и световен клубен шампион Реал Мадрид! "Армейците" победиха с 1:0 испанския колос, като попадението падна още във втората минута след точен изстрел на Никола Влашич. Над 88 минути не стигнаха на звездите на Юлен Лопетеги да изравнят, като мадридистите записват трети пореден мач без вкаран гол. Трябва да се отбележи и че гредите на три пъти помогнаха на домакините. Така изненадващо младият тим от Москва оглавява класирането в група G от Шампионската лига.

Двубоят на "Лужники" в руската столица започна в 22:00 часа. Карим Бензема изведе мадридистите с капитанската лента, а в стартовия състав на Лопетеги попадна младият защитник Серхио Регуилон. "Белите" потърсиха неуспешно втора победа в турнира, след като на старта "шамаросаха" Рома с 3:0 в Мадрид.

Началото на мача бе шокиращо за европейския клубен шампион. Тони Кроос сбърка една топка, която попада у Никола Влашич. Хърватският халф на "армейците" не се поколеба и намери близкия долен ъгъл на вратата на Реал Мадрид - 1:0 след само 120 секунди игра на "Лужники".

Лека-полека гостите от Испания започнаха да диктуват темпото в мача и това донесе няколко опасни разбърквания пред ветерана Игор Акинфеев. В 28-ата минута Каземиро стреля по тревата, но топката се отклони в страничната греда и не навести руската врата. След това дойде ред и на Карим Бензема да докосне изравняването. Капитанът на испанския колос посрещна центриране с глава, но този път напречната греда помогна на Акинфеев и запази крехкия аванс на ЦСКА Москва.

До края на първата част мадридистите имаха преимущество, най-вече териториално, но така и не успяха да стигнат до друга чиста ситуация в наказателното поле на домакините. Така полувремето завърши при преднина на "армейците".

След почивката Реал Мадрид отново бе по-активният отбор на терена, но отново акциите на момчетата на Юлен Лопетеги се разбиваха в руската отбрана. В 58-ата минута в игра за "лос бланкос" влезе голямата звезда Лука Модрич. Определеният за №1 на Мондиал 2018 и през миналия сезон в Шампионската лига хърватин смени Лукас Васкес, но не успя да помогне с кой знае какво на своите.

В средата на полувремето Иван Обляков опита мерника си, а при друг случай Кейлор Навас успя да улови топката след не много силен шут към вратата му. В 89-ата минута резервата в състава на "белите" Мариано Диас стреля с глава, но топката отново се отби в гредата - 3:0 при гредите за Реал Мадрид и 1:0 при головете за ЦСКА Москва.

В самия край се стигна до разбъркване пред вратата на руснаците, като Рафаел Варан не намери целта с глава. Акинфеев започна да подскача бурно срещу действията на бранителя, което му донесе два бързи жълти картона, които реферът Овидиу Хатиджан му показа в рамките на няколко секунди. Така опитният страж напусна срещата с червен картон, но за изравнителен гол време не остана.

ЦСКА МОСКВА - РЕАЛ МАДРИД 1:0