Шампионска Лига

Манчестър Сити понесе ранен удар, но си свърши работата (видео)

02 октомври 2018 | 21:48 - Обновена
Манчестър Сити компенсира с победа лошия си старт в Шампионската лига. След като преди две седмици първенецът на Англия загуби с 1:2 от Лион, сега той стигна до успех със същия резултат при визитата си на Хофенхайм в среща от Група “F”.
Началото беше кошмарно за “гражданите”  заради попадение в тяхната мрежа, реализирано от Ишак Белфодил още в 44-ата секунда. Серхио Агуеро обаче изравни набързо - в 8-ата минута, след което тимът на Джосеп Гуардиола трябваше да чака почти до самия край. И той се оказа щастлив, защото в 87-ата Давид Силва се възползва от наивна грешка на защитник на домакините и донесе трите точки.

По-късно в тази група Лион приема Шахтьор (Донецк).
Агуеро беше титуляр за гостите, след като се възстанови за сблъсъка в Зинсхайм. В предни позиции той беше подкрепян от Рахим Стърлинг и Льорой Сане.
Домакините излязоха с трима чисти нападатели в лицето на Адам Салай, Ишак Белфодил и Жоелинтон.
Началото изненада всички с гол за домакините още преди изтичането на първата минута. Белфодил беше изведен сам срещу вратаря и майсторски прониза Едерсон за 1:0.
"Гражданите" не се притесниха и веднага взеха топката и с поредица от подавания се настаниха в полето на съперника. В 8-ата минута Сане изскочи зад защитата и пусна към Агуеро в наказателното поле за 1:1.
Другият флангови нападател на Сити Стърлинг се озова сам срещу вратаря в 15-ата минута, но Оливер Бауман успя да спаси.
Съставът на Джосеп Гуардиола продължи да води играта и играчите на Хофе трудно минаваха дори центъра. В 33-ата минута само шансът спаси германците от второ попадение в мрежата им, след като рикошет насочи кълбото към Кун, но той не съумя да уцели празната врата.
След още две минути аржентинецът настрои мерника, но този път Бауман се намеси по перфектен начин.
Представителят на Бундеслигата напомни за себе си в 39-ата минута, когато Белфодил догони една топка вдясно по атаката и шутира силно, но Едерсон спаси.
И второто полувреме започна с постоянни атаки. В 52-ата Давид Силва за малко да порази целта след подаване на Аймерик Лапорт.
Притиснатите германци търсеха извеждащи пасове от далечно разстояние и в 59-ата минута Едерсон напусна полето си, за да пресече едно такова подаване, но се размина с топката и това за малко това да се окаже фатално. Все пак кълбото не стигна до нападател на Хофе.
Вторият гол за тима от Манчестър не падаше и в 64-ата минута Гуардиола направи рокада в схемата си, като заигра с трима защитници, а Джон Стоунс зае място в халфовата линия.
В 72-ата Агуеро вече виждаше как вкарва за 2:1, но вратарят Бауман успя да стигне до топката в последния момент.
В 73-ата минута Сане пак намери начин да излезе сам срещу стража на германците. Бауман се хвърли в краката му и като че ли го закачи, при което германският национал падна в наказателното поле. Съдията обаче нито отсъди дузпа, нито даде картон на нападателя за симулация, с което не убеди, че е сигурен в решението си.
В 79-ата Сане навърза няколко футболисти в сини екипи и върна към центъра на наказателното поле, но там никой от съотборниците му не успя да засече.
И след като усилията на англичаните не стигаха, късметът им се усмихна три минути преди края. Тогава младият бранител Щефан Пош не изчисти веднага центрираната в наказателното поле топка, а се опита да я овладее, без да виждаш, че Силва е зад него. Испанецът веднага се възползва от този подарък, овладя и прониза за Бауман за 2:1.
До края гол не падна, макар германците да се изнесоха пред наказателното поле на Сити.
В следващия кръг на 23 октомври Сити приема Шахтьор, а Хофе пак е домакин - на Лион.

Робин Хак Робин Хак37 Риад Марез26 Риад Марез
90' Серхио Агуеро  Серхио Агуерожълт картон
Керем Демирбайизлиза Керем Демирбай  89'
Робин Хаквлиза Робин Хак
87' Давид Силва  Давид Силвагол
Флориан Гриличизлиза Флориан Грилич  82'
Леонардо Битенкуртвлиза Леонардо Битенкурт
75' Рахийм Стърлинг  Рахийм Стърлингизлиза
Риад Марез  Риад Марезвлиза
68' Илкай Гюндоган  Илкай Гюндоганизлиза
Бернардо Силва  Бернардо Силвавлиза
66' Кайл Уокър  Кайл Уокържълт картон
64' Николас Отаменди  Николас Отамендиизлиза
Джон Стоунс  Джон Стоунсвлиза
Керем Демирбайжълт картон Керем Демирбай  57'
Адам Салайизлиза Адам Салай  54'
Андрей Крамаричвлиза Андрей Крамарич
36' Фернандиньо  Фернандиньожълт картон
12' Николас Отаменди  Николас Отамендижълт картон
8' Серхио Агуеро  Серхио Агуерогол