Божинов порази дубъла на Лудогорец в последната минута

Дубълът на Лудогорец остана на секунди от пълния обрат и безценни три точки при домакинството си на Поморие в среща от деветия кръг на Втора професионална лига. Футболистите на Радослав Здравков стигнаха до пълен обрат от 0:1 до 2:1 и вече виждаха как записват едва втората си победа от началото на шампионата, когато гостите стигнаха до точката след късен гол на Любомир Божинов.

Иначе момчетата на Радослав Боянов първи поведоха в резултата в 39-ата минута с гол на Живко Петков. Малко след подновяването на играта - в 53-ата минута, Иван Йорданов възстанови равенството, а завърналият се след кратък престой в елитния Витоша (Бистрица) Ивайло Климентов изведе младите “орли” напред в резултата в 76-ата минута.

Разградчани вече виждаха как грабват трите точки, когато опитният Любомир Божинов се разписа късно в даденото от главния съдия продължение, за да фиксира крайното 2:2. Така Лудогорец 2 остана предпоследен в класирането, със скромен актив от 6 точки. Поморие пък запази петата си позиция. Тимът на Радо Боянов има 14 точки на сметката си, като е само на три от втория Монтана.