Ривър разгроми с 5:1 като гост финалиста на Либертадорес

Аржентинският гранд Ривър Плейт разпиля с 5:1 като гост Ланус в мач от 7-ия кръг на местната Суперлига. "Милионерите", които си позволиха лукса да изостават в резултата след гол от засада в 16-ата минута, направо разгромиха своя противник в рамките на 18 минути след почивката.

Масиел даде аванс на "тъмночервените" в 16-ата минута, но голмайсторът Начо Скоко изравни в 28-ата минута. През втората част вратарят Ибанес имаше малшанса да си отбележи автогол в 53-ата минута. Топката рикошира в гредата и се удари в тялото му, за да влезе в мрежата и да донесе пълен обрат в полза на Ривър. Лоло (58), Де Ла Крус (64) и Паласиос (71) вкараха още три гола във вратата на Ланус, като донесоха трети пореден успех на играчите на Марсело Гаярдо.

Този разгром е частично отмъщение за полуфинала реванш в Копа Либертадорес преди година, когато 45 минути преди края Ривър имаше преднина от три гола, но допусна четири гола във вратата си на същия стадион "Нестор Диас Перес", като се сбогува с мечтата си да играе на финал, а на такъв първи отиде Ланус.

Четвъртият Ривър има 13 точки в класирането, като през седмицата приема Индепендиенте в четвъртфинален реванш от Либертадорес, след равенството 0:0.

Лошият старт на Ланус продължава и отборът няма още победа този сезон, като заема 26-то място с две точки.