Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Иранския Меси герой за Рубин в последната секунда

Рубин надви с 2:1 Криля Советов в последен мач от 9-ия кръг на Премиер лигата. Сардар Азмун, изевстен като Иранския Меси, донесе победата на домакините дълбоко в добавеното време. Преди това Вячеслав Подберьозкин бе дал аванс на Рубин, а Максим Канунников изравни за гостите от Самара.

Казанци имаха възможност сериозно да се доближат до лидерите в класирането, но победата не дойде никак лесно. Съставът на Курбан Бердиев доминираше почти през цялото време и пропусна немалко възможности, но все пак реализира две от тях.Домакините откриха резултата в 27-ата минута след перфектно взаимодействие между Сардар Азмун и Вячеслав Подберьозкин. Иранският национал намери съотборника си на скорост и той с прецизен удар отклони топката във вратата, пазена от Евгений Конюхов.

В самото начало на втората част десният бек на Криля Советов Никита Чичерин центрира от десния фланг и Максим Канунников отблизо се разписа за 1:1, наказвайки бившия си отбор.

Последва мощен домакински натиск, но без чисти положения. Чак в 90-ата минута пред Азмун се откри шанс да стреля, топката се отби от ръката на Надсон и срещна гредата. Съдията Кирил Левников обаче си замълча.

Рубин обаче стигна до своето в 94-ата минута. Тогава Бухаров стреля с глава, Конюхов реагира, но при добавката Азмун беше безпогрешен 2:1. Казанци са 6-и в класирането с 14 точки, а Криля Советов е предпоследен с едва 7.