Борнемут продължава да очарова

Борнемут трябваше да чака до последните минути, но взе заслужена победа срещу Кристъл Палас и продължава да впечатлява с представянето си от началото на сезона. Отборът на Еди Хау се наложи с 2:1 в последния двубой от 7-ия кръг в Премиър лийг и заема 7-о място в класирането, като все още не познава вкуса на загубата на свой терен.

Победното попадение реализира резервата Джуинър Станислас в 87-ата минута от дузпа, отсъдена за глупаво нарушение на Мамаду Сахо. За Борнемут точен беше и Дейвид Бруукс още в 5-ата минута, а Патрик ван Анхолт вкара за 1:1 в 55-ата, но при това положение имаше засада, която реферите не маркираха.

21-годишният Бруукс стана най-младият голмайстор на Борнемут в Премиър лийг след пас на Калъм Уилсън и удар, който се отби от напречната греда, преди да влети в мрежата. Домакините бяха много по-добри през цялото първо полувреме, но пропуснаха шансовете си, а в началото на втората част Кристъл Палас изравни. Уилфред Заха имаше късмет топката да остане в краката му, след което намери Ван Анхолт и холандецът с бомбен удар разстреля Асмир Бегович. При паса оабче имаше засада, която бе подмината от съдиите.

"Орлите" се прибраха да бранят точката и отново позволиха на Борнемут да се настани в половината им. В 83-ата минута Райън Фрейзър отне топката от Ван Анхолт, напредна и подаде на Уилсън, но той не успя да преодолее Уейн Хенеси. В 85-ата минута стражът на лондончани спаси и удар с глава на Дан Гослинг, но малко по-късно все пак капитулира. Мамаду Сахо задържа Джеферсон Лерма в наказателното поле и Майк Дийн посочи бялата точка, а Станислас стреля точно в средата на вратата - 2:1.

Борнемут вече има 10 от 12 възможни точки на "Виталити Стейдиъм", а в следващия кръг ще гостува на Уотфорд. Кристъл Палас е на 13-о място в класирането и ще търси домакински успех срещу новака Уулвърхамптън, за да се отдалечи от опасната зона.