Вижте първия кош на ЛеБрон Джеймс с екипа на ЛА Лейкърс

ЛеБрон Джеймс дебютира за Лос Анджелис Лейкърс, макар и в неофициален мач. Трикратният шампион на НБА игра 15 минути в предсезонния двубой срещу Денвър Нъгетс в Сан Диего. ЛеБрон записа 9 точки, 3 борби и 3 асистенции, а "езерняците" загубиха със 107:124.

Мачът предизвика голям интерес и над 13 000 фенове изпълниха залата, за да видят първите минути на ЛеБрон с екипа на новия му отбор. Краля започна с отлично подаване към Брендън Инграм, който заби, а след три минути игра 34-годишната звезда откри сметката си за Лейкърс с точна стрелба за 3 точки.

Джеймс игра само до почивката, а отборът му страдаше в негово отсъствие. В края на първата четвърт той излезе при точка аванс за "езерняците", а когато се завърна в средата на втората част, тимът вече изоставаше с 13 точки.

Преди няколко дни Леброн заяви, че се чувства в отлична кондиция и няма нужда да участва в предсезонните мачове, за да навлезе във форма, но въпреки това днес се появи в игра. Той подписа 4-годишен договор с Лейкърс на 1 юли, който ще му донесе 154 млн. долара.