Аутуори пуска Димо Бакалов титуляр в Цюрих

Силните изяви на Димо Бакалов напоследък се очаква да му донесат титулярно място в гостуването на Цюрих за Лига Европа, твърди "Тема Спорт". Мачът в Швейцария е в четвъртък от 19:55 часа. Срещу Черно море във втори пореден мач Бакалов започна на лявото крило и се представи отлично. Той се отчете с цели три асистенции и един гол. Игра на ниво и при гостуването на Ботев (Пловдив), спечлено с 3:2 след обрат. Тогава бе заменен в 61-ата минута от Джоди Лукоки. Записа 90 минути и в двубоя за купата през миналата седмица в Несебър. Постоянните му изяви са накарали Пауло Аутуори да планира състава си за Цюрих с него сред 11-те.

Реално бразилският специалист ще направи само две промени за визитата в Швейцария. Антон Недялков, който бе ляв бек срещу Черно море, ще се върне в центъра на защитата до Козмин Моци, а Натанаел, който остана резерва срещу "моряците", ще започне на обичайния си пост. На пейката ще седне централният бранител Рафаел Форстър.

Клубове от Португалия и Англия пък се очаква да бъдат на стадиона в Цюрих в четвъртък. Те ще следят изявите на левия бек на разгардчани Натанаел. Става въпрос за гранд от Иберийския полуостров и отбор от втората половина на Висшата лига. Те ще бъдат на мача по покана на мениджърска агенция, държаща правата на бразилеца, която е базирана именно в швейцарския град.