Ботев (Нови пазар) спечели в Шумен с човек по-малко

Футболистите на Ботев (Нови пазар) победи Волов (Шумен) в среща от VI кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група въпреки, че повече от половин час игра с човек по-малко. Срещата се игра на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен и въпреки дъждовното време бе наблюдавана от над 100 зрители. Единственото попадение в двубоя реализира Димитър Димитров в 55-ата минута след успешна контраатака на гостите от Нови пазар.

Срещата започна добре за младите момчета на Стоян Чешмеджиев, които с присъщото си вдъхновение и голямо желание за изява владееха играта на футболния терен. С напредването на времето обаче гостите от Нови пазар започнаха все по-често да атакуват вратата на Волов (Шумен). Няколко опасни контраатаки едва не завършиха с отбелязване на гол. Най-чистото положение беше в 20-ата минута. Тогава успешна намеса на вратаря Добромир Дочков предотврати отбелязването на гол, избивайки със сетни усилия топката, изстреляна от близко разстояние.В началото на второто полувреме Преслав Пасков (Ботев) получи втори жълт картон от рефера Мирослав Шенков от Русе, оставяйки съотборниците си да доиграят срещата в намален състав. Въпреки че останаха с човек по-малко, опитните футболисти на Ботев (Нови пазар) се организираха добре в защита и с ненадейни и бързи контраатаки затрудниха доста шуменци. В 55-ата минута бърза контраатака изведе Димитър Димитров остана сам срещу вратаря Добромир Дочков и за опитния нападател на гостите не остана нищо друго освен да забие топката в мрежата на домакините.

В последните минути шуменци се вдигнаха на щурм, но до промяна на резултата и така не се стигна и мача завърши с минимална победа на гостите 0:1. В следващия VII кръг на 7 октомври (неделя) от 16,00 часа Волов (Шумен) гостува на Бенковски (Бяла), докато Ботев (Нови пазар) приема у дома ден по-рано Локомотив (Русе).