Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Суворово се завърна на лидерската позиция

Футболистите на Суворово спечелиха доста трудно двубоя с Хитринo в среща от VI кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Двубоят се игра на градския стадион в Суворово и беше наблюдаван от близо 150 зрители – половината привърженици на отбора гост. Гола на победата реализира Костадин Хараламбиев в 30-ата минута от много малък ъгъл, след като беше изведен и нахлу мощно в наказателното поле на Хитрино.

Срещата започна на доста високи обороти. Двата отбора още в началото желаеха да решат мача в своя полза, но пропуските на Александър Чукански, Любомир Михалев и Костадин Хараламбиев (Суворово), Ивелин Василев, Христо Александров и Йордан Йорданов (Хитрино) задълго задържаха нулевото равенство. Все пак Суворово като домакини бяха по-уверени в нападение и не един и два пъти застрашиха вратата на Румен Стоянов.
В 30-ата минута с бърза контраатака от дясно беше изведен Костадин Хараламбиев в стрелкова позиция, той навлезе мощно в наказателното поле на Хитрино и когато се очакваше да подаде от аутлинията на свободните си съотборници в наказателното поле, заби топката от много малък ъгъл в мрежата – 1:0. Последваха нови атаки и към двете врати, но до края на първата част нов гол и така не падна.

Втората част също започна доста динамично. Гостите направиха смени и усилиха ударната си мощ. Заредиха се нови атаки към вратата на Костадин Иванов осъществени главно чрез Ивелин Василев, капитана Христо Александров и новопривлечените футболисти в тима на гостите от Хитрино, но все безрезултатни. Футболистите на Суворово също направиха непростими пропуски, най-фрапиращият от които беше 5-6 минути преди края на мача, направен от Александър Чукански, който на няколко метра от голлинията не можа да насочи топката с глава в опразнената от Румен Стоянов врата.
В последните 1-2 минути Хитрино се вдигна на щурм, но до гол и така не се стигна и мачът завърши с победа на Суворово с минималното 1:0. Победата отново върна тима на домакините на лидерската позиция в групата с 15 т. Точно, компетентно и безпристрастно съдийство на реферите от Варна начело с Калоян Цветков с асистенти Христо Хаджийски и Красимир Атанасов.

В следващия VII кръг на 6 октомври (събота) от 16,00 часа Суворово гостува на Калиакра (Каварна), докато Хитрино приема на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен Спартак (Варна).