Бундеслигата видя още по-куриозен автогол от този на Цийлер

След като във вторник шокира Байерн (Мюнхен) за 1:1 на “Алианц Арена”, сега Аугсбург разби Фрайбург с 4:1 у дома. Последната среща от 6-ия кръг в Бундеслигата обаче няма да бъде запомнена толкова с резултат, колкото с две други неща.

Първото е, че футболистите на домакините си вкараха комичен автогол, какъвто е почти невъзможно да се види. В 49-ата минута, при 2:0 в тяхна полза, домакините позволиха на съперника да стигне до вратарското поле, където след карамбол футболист в бяло изрита топката в съотборника си Жонатан Шмид и тя спря в мрежата. Това попадение е дори по-куриозно от съботния автогол на Рон-Роберт Цийлер в мача на неговия Щутгарт срещу Вердер (Бремен).

Иначе автоголът на Аугсбург не се оказа фатален, защото нападателят Алфред Финбогасон беше във вихъра си - другият акцент от срещата. Исландецът наниза хеттрик (34’, 68’-дузпа и 83’), с което излезе начело във вечната голмайсторска листа на баварците в Бундеслигата с 25 попадения на сметката си. Преди него пък Каиуби беше извел домакините напред в 19-ата минута.

За отбора от “WWK Арена” това е втора победа от началото на кампанията. Фрайбург е с точка по-малко - 7.