Жервиньо отново блести, Парма се залепи зад Рома (видео)

Нападателят Жервиньо донесе нов успех на Парма в Серия "А". Отборът от "Енио Тардини" удари с 1:0 Емполи и се изкачи в класирането. "Дуковете" са с точка по-малко от участника в Шампионската лига Рома. Срещата бе решена с точен изстрел на Жервиньо в 33-ата минута. Бившият стрелец на Арсенал намери мрежата отдясно, като той успя да простреля стража на гостите Джовани Ди Лоренцо от много малък ъгъл.

В края Емполи хвърли много сили, за да достигне до изравняването, но Луиджи Сепе не трепна. В последната минута вратарят на домакините извади опасен шут в корнер, а "адзурите" поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на бранител. Повторенията показаха, че става дума за неволна игра. Така Парма записа нова победа и вече мисли за гостуването си на Дженоа. Емполи пък приема Рома в следващия кръг.