Алавес пропусна да се изравни с Барса и Реал Мадрид

Отборът на Алавес загуби с 1:2 гостуването си на Леванте в среща от седмия кръг на Примера дивисион. При победата момчетата на Абелардо Фернандес щяха да се изравнят по точки с лидерите Барселона и Реал Мадрид. Баските стартираха силно и поведоха в петата минута с попадение на Рубен Собрино. Голове на Жасон (19) и Тоньо Гарсия (36) обърнаха нещата и точките останаха на “Сиутат де Валенсия”.
Двата тима изиграха вълнуващо първо полувреме, украсено с три попадения. Гостите от Витория стигнаха до ранна преднина. Ибай Гомес центрира великолено с външен фалц и качи топката на главата на Рубен Собрино, който отбеляза от пет метра - 0:1. В 12-ата Рубен Рочина стреля встрани, след като получи чудесна топка на десет метра от голлинията. Четири минути по-късно Рочина отправи хубав изстрел от фал, ала топката профуча много близо до сглобката - аут.
Натискът на валенсианци даде резултат в 19-ата минута. Тогава Рочина центрира отляво и Жасон изравни с глава на първа греда - 1:1. В 31-ата Рочина направи нов голям пропуск, след като насочи на сантиметри от гредата при отлична голова възможност. В 36-ата “гранотас” осъществиха обрата. Хосе Моралес влезе в наказателното поле, защитник чукна топката, но тя попадна на крака на левия бек Тоньо Гарсия, който шутира по земя към близкия ъгъл - 2:1.
Второто полувреме не беше толкова интригуващо и не предложи толкова положения, нито попадения. В 50-ата минута Собрино стреля атрактивно с глава и много мъничко го раздели от целта. В 66-ата Емануел Боатенг насочи много близо до гредата след корнер. В 82-ата Гилермо Марипан пропусна да изравни, шутирайки прекално високо. До края Леванте запази преднината си и се измъкна от зоната на изпадащите.