Класика срещу Динамо (М) доближи Краснодар до върха

Лошото начало на сезона за Краснодар е забравено. Днес "биковете" постигнаха четвърта поредна победа в Премиер лигата и скъсиха изоставането си от водача Зенит само на 3 точки, след като питерци сензационно загубиха гостуването си на аутсайдера Анжи. Краснодар се наложи с 3:0 над Динамо (Москва), а два от головете отбеляза шведският национал Виктор Клаесон.

Динамо не можа да се реваншира за поражението от Анжи преди седмица и остана в долната половина на таблицата. Столичани изиграха слаб мач и трябва да са доволни, че не допуснаха още по-тежка загуба.
Добре познатият в България Жоаозиньо се изправи срещу бившия си тим, който навлиза във все по-добра форма. Именно бразилецът отправи първия опасен изстрел към една от двете врати, но топката мина встрани от целта.

Краснодар поведе в 18-ата минута с красив гол на Ари. Нападателят на домакините се пребори за позиция в наказателното поле и с мощен шут заби топката под гредата. В края на полувремето Павел Мамаев изведе Ари, той изчака спринта на Клаесон и шведът покачи на 2:0.

Малко след началото на втората част Вандерсон центрира и за Клаесон и той отбеляза втория си гол в мача. Резервата Евгений Марков пропиля единствената възможност за Динамо да стигне до почетно попадение.

В класирането Краснодар е втори с 19 точки, а в следващия кръг гостува на Зенит в опит да се изравни по точки с гранда от Санкт Петербург. На Динамо пък предстои визита в Самара на Криля Советов.