Везенков донесе победата на Олимпиакос в мача за третото място на "Гомелски Къп"

Българският национал Александър Везенков донесе победата на Олимпиакос в мача за третото място на турнира "Гомелски Къп" в Москва. Везенков се пребори в нападение и реализира решаващия кош в последните секунди на продължението, а гърците спечелиха с 91:89 (18:19, 15:20, 20:19, 29:24, 9:7) срещу руския УНИКС Казан. Финалът на четиристранния турнир между ЦСКА Москва и Анадолу Ефес (Турция) e по-късно тази вечер.

Олимпиакос беше в ролята на догонващ през по-голямата част от мача, като в 24-ата минута УНИКС имаше аванс от 15 точки при 52:37.  Гърците успяха да изравнят малко след началото на последната четвърт при 64:64, а в последствие двубоят продължи равностойно. Найджъл Уилямс-Гос от Олимпиакос вкара 1,2 секунди преди сирената за 82:82, а в добавеното време гърците все пак стигнаха до пълен обрат.

Везенков завърши срещата със 7 точки и беше лидер на отбора си с 10 борби за 22:09 игрови минути. Най-резултатен за гръцкия гранд беше Георгиос Принтезис с 28 точки. Уилямс-Гос допринесе с 22 точки. Анри Пиериа и Морис Ндюр вкараха по 22 точки за УНИКС.