Киров обясни защо Ботев Пд падна от Лудогорец преди седмица

Наставникът на Ботев (Пловдив) Николай Киров разясни защо канарчетата загубиха от Лудогорец преди седмица, след като водеха с 2:0 на почивката, но през втората част допуснаха три попадения в своята врата.

“Пропуснахме да затворим мача с трети гол. От анализите, която ни напарви системата, линията на защитата не се връща назад, но се събра с линията на халфовете. Оттам защитата на Лудогорец разиграваше свободно, а това е тяхната най-голяма сила”, коментира Киров. Относно днешната победа с 2:1 при гостуването на Верея, наставникът на канарчетата заяви:

“Изхабиха се доста нерви. Развитието на двубоя не предразполагаше към това нещо. Вкарахме два гола, но този завършващ пас ни убягваше за трети гол. Вкараха ни след единствената ситуация. Ние имахме ситуации да вкараме трети гол, да затворим мача и да натрупаме самочувствие.

Независимо, че стана 2:1, не се прибрахме, а търсихме атаките. Липсваше завършващия пас, не успяхме да уцелим човек на празна врата”, поясни Киров.