Несебър и Литекс не намериха пътя към гола

Отборите на Несебър и Литекс не излъчиха победител в мача помежду си от деветия кръг на Втора лига. Двата тима не си отбелязаха гол и завършиха 0:0 на "Градския стадион". През първото полувреме гостите от Ловеч бяха по-добрият отбор и пропуснаха няколко изгодни ситуации. На два пъти Кристиян Тафраджийски и веднъж Георги Иванов не успяха да се възползват от добри положения. В края на частта домакините се активизираха и понатиснаха съперника, но без да стигнат до чисто положение.

В началото на втората част Несебър доминираше. Още в началото домакините по чудо не поведоха. Реджеп Халил засече с глава центриране в наказателното поле, но вратарят изби отиващата в горния ляв ъгъл топка. Тафраджийски пък остана сам срещу вратаря, но Здравков изби удара му в корнер. До края на мача гостите имаха още няколко добри положения, които обаче не успяха да реализират.

В класирането Несебър е на 11-а позиция с девет точки, като записа три поредни равенства в последните си срещи. Литекс пък прекъсна серията си от три поредни победи и вече е на шеста позиция с 14 точки.

Снимка: Kotasport