Валядолид на Роналдо превзе Виляреал

Отборът на Виляреал загуби изненадващо с 0:1 при домакинството си на Валядолид в среща от седмия кръг на испанското първенство. Преотстъпеният именно от Виляреал Леонардо Суарес реализира в 53-ата минута. В 82-ата Жерард Морено изпусна дузпа. С успеха “бяло-вилетовите”, чийто мажоритарен акционер е Феномена Роналдо, задминаха “жълтите” в средата на класирането.

Гостите от Кастийя и Леон показаха, че са опасен съперник още през първото полувреме. В 28-ата минута Серхио Асенхо трябваше да спасява след силен удар на Дуйе Чоп. Две минути по-късно Чоп почти беше изправен пред празната врата на “подводницата”, но съумя единствено да насочи с коляно над гредата. В 36-ата нападателят на домакините Жерард Морено нацели греда след страхотен изстрел от въздуха.

В 53-ата Лео Суарес реализира след отбита топка, отбелязвайки с помощта на гредата за 0:1. Натискът на виляреалци не носеше изобретателност и това поизнерви феновете на “Естадио де ла Серамика”. В 80-ата домакините имаха претенции за дузпа. След преглеждане от ВАР съдията назначи дузпата. Жорди Масип спаси при шута на Жерард Морено и в крайна сметка Валядолид отнесе трите точки за “Хосе Сорийя”.