Майкъл Иванов спечели победи в класовете МХ1 и МХ2 в Троян

Майкъл Иванов (НСА Моторспорт) направи рядък дубъл с победи в класовете МХ1 и МХ2 във финалния кръг на BMU Европейски шампионат и Отборната купа на България по мотокрос в Троян. Той триумфира по убедителен начин и в четирите състезателни манша ( всеки манш по 25 минути + 2 обиколки) със сериозна разлика пред конкурентите си. Решението на Иванов да се състезава и в двата класа беше продиктувано от целта за спечелването на Отборната купа на България за сезона.

Пилотът от "НСА Моторспорт" направи истински подвиг, като се раздаде максимално за крайния успех и благодарение на това, тимът му стана шампион за годината в клас Junior ( класове МХ 65, МХ 85 и МХ2 junior до 21 години). Втори останаха състезателите на "Мотоспорт Варна", а трети "Еър макс рейсинг".

С големия трофей за Купата при мъжете от Троян си тръгнаха пилотите на "Еър макс рейсинг" ( класове МХ2, МХ1 и МХ) . След тях на подиума за награждаване се качиха "МСК Севлиево" и на третата позиция "НСА Моторспорт". Представители от 35 клуба се включиха в различните класове, а наградите на призьорите връчи Донка Михайлова, кмет на Община Троян.

В днешното състезание в клас МХ65 с победата в двата манша ликува Золтан Ордог (Хускварна, Румъния, 50 точки), на второ място и в двата манша се нареди Мирослав Димитров (Марица рейсинг тим, КТМ, 44 точки), а трети при най-малките Живко Иванов (Панчо рейсинг тим, КТМ, 40 точки).

При МХ 85 Мариус Поповичи ( Румъния,КТМ, 50 точки) показа класа и заслужено стигна до крайния успех и в двата манша. Мариус Канакис ( Гърция, КТМ, 44 точки) остана втори, Виктор Бориславов (Мотоспорт Варна, КТМ, 40 точки) финишира трети.

Майкъл Иванов ( НСА моторспорт, КТМ, 50 точки) беше над всички в МХ2, като и в двата манша финишираше с близо 1 минута аванс пред Хакан Халми ( МСК Севлиево, КТМ, 44 точки) и Алекс Димитров ( Мотоспорт Варна, КТМ, 40 точки).

В МХ1 зрителите станаха свидетели на нещо рядко срещано по родните трасета за мотокрос. Майкъл Иванов ( НСА моторспорт, Ямаха, 50 точки) успя да затвори с една обиколка абсолютно всичките си съперници, а някои от тях и с две и повече . За отбелязване е, че веднага след първия манш в МХ2, той трябваше да смени 250-кубиковия си КТМ с 450-кубиковата Ямаха, за да кара в МХ1 и отново поведе колоната без да даде шанс на останалите да го настигнат. Втори в МХ1 днес стана Тони Цветков (Панчо рейсинг тим, Ямаха,44 точки), а трети Адриан Радуца ( Румъния, Ямаха). Мартин Тодоров (Еър макс рейсинг, Ямаха, 50 точки) спечели убедително клас МХ, като и в двата манша след него финишираха Юлиян Райчев ( Панчо рейсинг тим, Кавазаки, 44 точки) и Григор Царев ( Джей Ар Си рейсинг, КТМ, 40 точки).

Общо 111 състезатели от 7 държави ( България, Македония, Сърбия, Румъния, Кипър, Гърция и Турция караха през уикенда в Троян в различните класове. Феновете на мотокроса могат да видят най-бързите пилоти още следващия уикенд, когато предстои кръга от Републиканския шампионат - Гран При България на новото трасе до Благоевград.