Дженоа с нов успех, Полската картечница не спира да бележи

Отборът на Дженоа записа четвърта победа от началото на сезона в Серия "А". Момчетата на Давиде Балардини надвиха с 2:1 опашкаря Фрозиноне, като отново блесна талантът на головата машина Кшищоф Пьонтек. Полският терминатор мушна и двете попадения в мрежата на Марко Спортиело, с което донесе трите точки на гостите от Генуа.

Така Пьонтек вече има 8 гола през сезона и е едноличен лидер в подреждането на стрелците в италианския шампионат. Полякът се развихри между 33-ата и 36-ата минута, което бе достатъчно на "грифоните" да поведат с 2:0. Камило Чиано намали от дузпа в 41-ата минута, с което Фрозиноне пропусна "шанса" да стане тимът с най-слаб старт в първите 7 кръга на Серия "А" в цялата история. Това бе първият гол в кампанията за "джалоадзурите".