ЦСКА 1948 със скок във Втора лига, Гущера герой за "червените" (галерия)

ЦСКА 1948 постигна труден успех с 2:1 при гостуването си на Пирин (Благоевград) в среща от Втора лига. В герой за тима на Петко Петков се превърна Андон Гущеров, който реализира и двете попадения. С днешния успех "червените" направиха скок от няколко места в класирането на Втора лига.

Гостите от София откриха резултата в 17-ата минута, когато Гущеров намери мрежата с точен удар от 15 метра. В 66-ата минута резервата Цветомир Вачев изравни след центриране. В 75-ата минута Гущеров завърши чудесна контраатака на ЦСКА 1948 за 2:1.
На загрявката титулярният вратар на домакините Ивайло Яначков се контузи, което наложи смяната му в стартовата единайсеторка. На мястото на Чоки застана резервата Радослав Ангелски.

Първото полувреме премина под диктовката на "червените". Наставникът Петко Петков заложи на система 3-5-1-1, като на върха на атаката бе Андон Гущеров. Именно Гущера откри резултата в 17-ата минута, когато получи дълъг пас и с премерен удар в долния ляв ъгъл намери мрежата. В 35-ата минута нападателят на ЦСКА 1948 направи отличен пробив по крилото и намери Диян Димов, който обаче се засуети и пропусна.

Две минути след това положение пропиля и Томислав Павлов. Секунди преди почивката Димов можеше да направи 2:0 с глава, но не му достигнаха сантиметри. Стражът на столичани Диян Вълков спаси изстрел на звездата на "орлетата" Владислав Златинов, който опита мерника си от фаул. В края на първата част домакините поискаха дузпа за падане на Димитър Благов в наказателното поле, но реферът не наду свирката.

След почивката гостите намалиха значително оборотите. Това даде инициативата у Пирин и доведе до няколко интересни ситуации пред вратаря Вълков. При една от възможностите Милко Георгиев можеше да изравни, но стражът на "червените" спаси майсторски удар от упор. Атаките на домакините започнаха да стават все по-опасни, а играчите на ЦСКА 1948 се лутаха и лежаха по терена. В 66-ата минута резервата Цветомир Вачев намери топката след центриране и направи 1:1.

В 75-ата минута Гущеров отново даде аванс на "червените". Томислав Павлов проведе красива контраакция, която бе завършена хладнокръвно от Гущера. Павлов намери своя съиграч с чудесен прехвърлящ пас, с който матира великолепно двама бранители в зелено.

При 2:1 за ЦСКА 1948 срещата стана по-бърза, което доведе до още опасности пред Ангелски и Вълков. В 86-ата минута Кристиан Михайлов от гостите уцели гредата, а малко след това попадение на Светослав Диков бе отменено заради засада. В 89-ата "орлетата" сътвориха нов пропуск и така победата отиде на сметката на отбора на Петко Петков.
Пирин - ЦСКА 1948 1:2

0:1 Гущеров (17)
1:1 Вачев (66)
1:2 Гущеров (75)