Пирин и Миньор не се победиха в зрелищен мач

Късен гол лиши Миньор от  победа при гостуването на Пирин в Разлог. Домакините стигнаха до 2:2 в 85-та минута, а перничани играха с човек по-малко в последните 20 минути. Срещата бе от 9-ия кръг на Югозападната трета лига. След този мач Пирин остана на второ място в групата с 20 точки, а Миньор е на 9-то с едва 12 точки.

Треньорският щаб на Миньор трябваше да решава куп кадрови проблеми. Заради вирус в последния момент от групата отпадна Ангел Грънчов. На загрявката, пък се контузи Петър Тончев. На неговото място сред единадесетте попадна младокът Стивън Милчев, който също бе с температура. За мача Георги Станков не можеше да разчита още на Илиян Илиев, Александър Манолов и Стоян Кадифчин.

Въпреки всичко „жълто-черните“ започнаха силно и в 6-та минута поведоха в резултата. Тодор Чаворски бе добре пласиран в наказателното поле и от няколко метра простреля Абди Абдиков. Минута преди това стражът трябваше да парира удар на Иво Иванов.

Тимът от Разлог стигна до изравняване в 28-та минута. Капитанът Цветан Варсанов стреля отдалеч, топката тупна непосредствено пред Леонтиев и спря в мрежата. Радостта на домакините обаче продължи кратко. В 36-та минута Иво Иванов отново изведе „чуковете“ напред с диагонален удар.
През втората част битката на терена продължи, но чистите голови положения бяха малко.

Възлова за крайния изход се оказа 70-та минута, когато Иво Иванов получи червен картон, за нарушение в центъра. До края Пирин натисна и успя да стигне до точката в 85-та минута. След корнер Марио Димитров с глава засече топката на първа греда и оформи крайното 2:2.