ВАР "изработи" двата гола в Уеска

Отборите на Уеска и Жирона направиха 1:1 в обеден мач от седмия кръг на испанското първенство. И двете попадения паднаха след дузпи, отсъдени след намесата на видеоасистентите.
Първото полувреме беше изравнено с малко интересни положения пред двете врати. В 34-ата минута съдията трябваше да се допита до ВАР, за да реши дали има дузпа. След преглеждане на ситуацията арбитърът посочи бялата точка. Кристиан Стуани реализира в стил “Паненка”, копвайки топката в центъра на вратата - 0:1.
И след почивката играта не беше особено интригуваща и топката рядко беше отправяна към някоя от вратите. В 70-ата реферът даде втора дузпа след въздушен дуел. Съдията реши, че Бернардо Еспиноса е изблъскал своя съперник в гръб, а за това му помогна и ВАР. Гонсало Мелеро се разписа от дузпата за 1:1. В 83-ата Хуан Агилера получи подаване в наказателното поле и стреля опасно към близкия ъгъл, като топката се оплете от външната страна на мрежата.