Жега в Габрово! Янтра удари Севлиево в дербито

Янтра победи с 2:1 едноименния тим на град Севлиево в дербито на Габровска област. Двубоят е от осмия кръг на Северозападна Трета лига. Получи се същинска битка с по три гола и греди, както и претенции за неотсъдени дузпи. Първото полувреме бе равностойно, като топката по веднъж спря в двете мрежи. Гостите поведоха в 19-ата минута, когато Альоша Илиев се възползва от неориентираността на двойката централни защитници на съперника и изпревари габровския вратар. Малко преди почивката Ивайло Тодоров изравни след центриране от корнер.

След почивката домакините достигнаха до пълен обрат. Преди това обаче севлиевци поискаха дузпа за нарушение срещу Добрин Петров. В 55-ата минута след двойно подаване с Християн Василев, Християн Кожухаров стреля по диагонала за окончателното 2:1. В оставащото време до края Петър Казаков от Севлиево, Християн Кожухаров и Тодор Чирпанов от Янтра уцелиха по веднъж гредите. Гостите пък имаха претенции за още една неотсъдена дузпа срещу Димитър Байдаков. Накрая Дорин Петров пропусна отлична възможност да изравни резултата.

Останалите мачове от кръга са днес от 17:00 часа с изключение на Академик (Свищов) – Левски (Левски). Въпросната среща е отложена за 24 октомври, заради приключващия днес тридневен традиционен празник на крайдунавския град – "Свищовски лозници".