Академик Бултекс 99 тръгна с победа на турнира за Купа Пловдив

Академик Бултекс 99 стартира с победа участието си на домашния турнир за Купа Пловдив, който започна днес в комплекс СИЛА. Пловдивският баскетболен тим победи Академик Сф с 85:77 /25:20, 18:16, 21:23, 21:18/ и по този начин се класира за финала и ще защитава титлата си от миналата година. Другият финалист ще стане ясен по-късно днес след изиграването на срещата между Спартак Плевен и сръбския КК Беовук.

Домакините започнаха добре и дръпнаха с 12:4 след две тройки на Виткович. Младият тим на Академик Сф обаче съумя да намали пасива и дори поведе с точка 3 минути след началото на втората четвърт. Последва серия от 10:0 за Академик Бултекс 99, но домакините така и не успяха да се откъснат с по-голям аванс и поддържаха разлика от 5-10 точки до края на срещата. В крайна сметка отборът на Дарко Костич победи заслужено, след като през цялото време владееше контрола на срещата.

Най-добър за победителите бе Адриян Секулов, който записа 20 точки /4 тройки/, 6 борби и 5 асистенции. Центрът Никола Вуйович се отчете с 12 точки и 7 борби, Младен Виткович и Николай Николов записаха по 11 точки. За Академик Сф се отличи Николай Николов с 15 точки, Андрей Иванов и Александър Илиев вкараха по 13, като Иванов записа дабъл-дабъл с 11-те си борби.
Бившият баскетболист на Академик Бултекс 99 Мартин Дурчев бе награден със специален приз на почивката на мача. Президентът на Академик Бултекс 99 Васил Врачев му връчи плакет за принос към развитието на клуба. Дурчев игра за студентите миналия сезон и имаше огромна заслуга за историческото 4-то място на отбора в НБЛ. След края на сезона той реши да сложи край на активната си кариера.