Локомотив и Етър не успяха да се победят под дъжда в Пловдив (видео)

Oтборите на Локомотив (Пловдив) и Етър завършиха при резултат 0:0 в сблъсък от 10-ия кръг на Първа професионална лига. Двата тима не успяха да се изненадат под проливния дъжд на "Лаута". Все пак най-сериозното положение бе за "смърфовете". Централният бранител Стивън Езе можеше да донесе трите точки за домакините, но гредата спаси "виолетовите".

"Черно-белите" са в серия от четира мача без загуба, като футболистите на Бруно Акрапович вече имат актив от 17 точки, а "болярите" са с пет по-малко.

Първата интересна ситуация в срещата дойде в 5-ата минута, когато Анте Аралица излезе очи в очи с вратаря на гостите, но страничният съдия отсъди засада. Три минути по-късно хърватинът стреля от дистанция, но Христо Иванов се намеси успешно.
В 21-ата минута пред Бирсент Карагарен се отвори коридор, а капитанът на “смърфовете” го използва, след което стреля, но вратарят на Етър се справи със ситуацията.

В 37-ата минута Карагарен центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където най-съобразителeн се оказа Стивън Езе, който засече с крак подаването на крилото, но гредата спаси отбора на Красимир Балъков.

В 53-ата минута Анте Аралица напредна мощно отдясно. Димо Атанасов понечи да го блокира, като играчът на домакините падна в наказателното поле, след което разпери ръце в знак на протест, но главният съдия даде категоричен знак играта да продължи.
В 62-ата минута “смърфовете” бяха много близо до първия гол. Бирсент Карагарен центрира перфектно в наказателното поле към Аралица, който от идеална позиция прати топката над вратата.

В 76-ата минута резервата Аласана Мане центрира от фаул към Артьом Артюнин, който получи шанс да шутира, но право в тялото на бранител на Локомотив. Десет минути преди края Даниел Младенов стреля много добре от пряк свободен удар, но кълбото мина на сантиметри от целта. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

В следващия кръг “черно-белите” гостуват на Берое, а “болярите” приемат Витоша (Бистрица).