Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Дунав спря Берое и не позволи на "заралии" да се доближат опасно близо до ЦСКА-София (видео)

Дунав и Берое завършиха 1:1 в двубой от 10-ия кръг на Първа професионална лига. Мартин Камбуров вкара в 40-ата минута, а в 48-ата минута Ахмедов изравни.

Домакините трябва повече да съжаляват за това, че не взеха трите точки, тъй като създадоха по-чистите положения, а веднъж и гредата спаси заралии от попадение в тяхната врата.

Равенството пък не позволи на Берое да се доближи на три точки от третото място в класирането, което в момента се заема от ЦСКА-София.

Домакините влязоха по-добре в мача и в 6-ата минута имаха две възможности да открият резултата. Първо Балджийски шутира от 20 метра, а Перниш изби в корнер. След неговото изпълнение Ахмедов стреля от 3-4 метра с глава, стражът на гостите прояви рефлекс, отклонявайки топката, която се отби в напречната греда.

Берое отговори с по-опасно положение в 34-ата минута. Тогава Мартин Камбуров получи извеждащ пас, преодоля Антонов, но настигна топката почти на аутлинията. Голмайсторът на заралии опита да намери свой съотборник, но стражът на домакините пресече подаването и улови.

Само шест минути по-късно Берое организира брилянтна контраатака. Бригидо преодоля с топка в краката повече от 40 метра и изведе леко вляво в наказателното поле на драконите Мартин Камбуров, който вкара технично покрай Антонов - 1:0 за Берое.

Втората част започна отлично за Дунав. В 48-ата минута Балджийски центрира към Ахмедов и таранът на драконите изравни след удар с глава.

В 56-ата минута небесносините бяха близо до пълен обрат. Балджийски напредна отдясно и намери непокрития Коконов, който шутира от 11-12 метра, но Перниш изби. В 72-ата минута Дунав направи още един сериозен пропуск. Ковачев центрира отдясно към Ахмедов, Перниш увисна, но таранът на домакините стреля с глава в аут.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Берое като по чудо не вкара втори гол при първото си сериозно положение за втората част. Вандерсон осъществи добър самостоятелен пробив и шутира с левия крак от 17 метра, а топката профуча покрай лявата греда на домакинската врата.

ДУНАВ - БЕРОЕ 1:1