Съдийски отсъждания едва не предизвикаха прекратяване на мача Карнобат - Сокол

Проливният дъжд и прякото предаване по телевизията на елитното дерби ЦСКА-София - „Левски“, съвпадащо със срещата „Карнобат“ - „Сокол“, не спря ентусиазма и желанието на карнобатските фенове да бъдат час и половина на Градския стадион с любимия отбор. С присъствието си на стадиона те обаче усетиха горчивина и разочарование, при това не толкова, че „Карнобат“ завърши 2:2 със „Сокол“ /Марково/, а заради съдийските отсъждания.

Именно решенията на съдийската бригада изместиха качеството на продукцията и головете в мача на заден план. Първото полувреме що-годе бе сравнително приемливо, за разлика от второто, когато явни нарушения срещу карнобатските състезатели някак странно не бяха свирени, което предизвика логично несъгласие от страна на футболистите на домакините и бурни освирквания от публиката.

Играта загрубя, настана силно напрежение, а освен дъжд, заваляха и жълти картони. Като нищо можеше и срещата да не завърши. С наближаването на края на мача зачестиха и протестите на играчите, в знак на несъгласие с решенията на съдията. Най-верните фенове на „Карнобат“ също не можеха да приемат, че видимо отборът им не получава обективни съдийски решения, а напротив, често в техен ущърб.

„Видимо и явно е, че съдиите имат нещо против нас, но не мога да разбера какво, при положение, че при нас се играят най-нормалните мачове.“, заяви след мача наставникът на „Карнобат“ Георги Калоянов.

„Аз такова напрежение на мач в Карнобат не съм виждал от 4 години. Чашата отдавна преля, но този мач наистина е показателен за едно, че се толерират отбори, които не знам, дали имат място и във „В“ група.“, коментира след мача президентът на „Карнобат“ Теодор Иванов.

Георги Иванов изведе „соколите“ от Марково напред в резултата с попадение в 58-та минута от дузпа, свирена за нарушение срещу Валентин Тодоров.

В 62-ра минута Габриел Диманов възстанови равенството след пробив отляво и навлизане в наказателно поле на гостите.

Трендафил Момчилов отбеляза рядко срещан красив гол за 2:1 в 78-та минута, когато при центриране от 40 метра завъртя топката плътно в горния ляв ъгъл на противниковата врата.

Грешка в отбраната на домакините доведе резултата до 2:2 10 минути преди края, когато сред голмайсторите се записа Ангел Семерджиев.

В даденото от съдията продължение гостите нацелиха напречната греда след изстрел на резервата Симеон Сталев.