Интер си свърши работата без много усилия (видео)

Интер записа икономична победа с 2:0 над Каляри в домакинството си от 7-ия кръг на Серия “А”. “Нерадзурите” не показаха най-добрата си игра, но пък направиха достатъчно, за да прибавят нови три точки в актива си и да запишат трети пореден успех на сметката си. Резултатът за домакините откри Лаутаро Мартинес в 13-ата минута, а в 89-ата Матео Политано сложи точка на спора, вкарвайки втория гол за своя тим.

В състава на домакините направи впечатление отсъствието на нападателя Мауро Икарди, като мястото му в предни позиции бе заето от Лаутаро Мартинес, който си партнира с Антонио Кандрева и Матео Политано. В средата на терена действаха Борха Валеро, Роберто Галярдини и Раджа Наинголан. На вратата бе Самир Ханданович, а пред него в защита започнаха Далберт, Де Фрай, Миранда и Д’Амброзио.

Гостите пък стартираха с Краньо на вратата и пред него Андреоли, Клаван и Фараго. Дарио Сърна и Даниеле Десена бяха в ролята на халф-бекове, а в средата на терена оперираха Йоница, Барела и Бърдарич. В атака пък започна дуото Леонардо Паволети и Марко Сау.
Интер поведе в резултата още с първата си по-добра атака в мача. В 13-ата минута Далберт центрира отлично отдясно и Лаутаро Мартинес с глава насочи топката във вратата за 1:0.

Интер повече владее топката, но трудно създава чисти положения. В 33-ата минута Мартинес подаде хубав пас към Кандрева в наказателното поле, но вместо да отбележи, той се размина с топката и пропусна отлична възможност.

Каляри също не стои със скръстени ръце и в 41-ата минута Марко Сау бе изведен зад защитата, но от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата.

В 50-ата минута Борха Валеро опита коварно да прехвърли вратаря с удар извън наказателното поле, но стражът бдеше и успя да избие.

В 62-ата минута Кандрева бе изведен сам срещу вратаря, но отново се прояви в негативен план с голям пропуск.

В 69-ата минута мощен далечен удар на Политано бе спасен с доста усилия от вратаря на Каляри.

В 72-ата минута Каляри вкара гол чрез Десена, но след намесата на ВАР, съдията видя, че капитанът на гостите всъщност се разписа с ръка и отмени попадението и показа жълт картон на футболиста.

Интер можеше да удвои преднината си в 75-ата минута, когато Мартинес с глава стреля опасно над вратата.

Десет минути по-късно отново Политано стреля от около 25 метра, но стражът уверено укроти топката в ръцете си. В 89-ата минута обаче нападателят най-накрая успя да прати топката във вратата с много красив удар от воле за крайното 2:0.

Така Интер излезе на 4-ото място в класирането с актив от 13 точки. Каляри пък вече 4 поредни мача е без успех и се намира на 16-ата позиция с 6 точки.